Biodynamika

Biodynamika to zespół poglądów na świat ożywiony. Biodynamika Jej główna zasada to: „Traktuj z szacunkiem każde istnienie i zbieraj tylko to, co jest niezbędnie potrzebne do życia”.  Wywodzi się z niej kalendarz biodynamiczny, zakładający, że układ ciał niebieskich ma wpływ na prace w ogrodzie, oraz masa zaleceń dotyczących roślin. Biodynamika stawia na naturalne metody uprawy, nawożenia i ochrony wszystkich organizmów. Podstawowa wiedza z jej zakresu może okazać się niezwykle przydatna.

 

Przede wszystkim należy unikać chemii i stawiać na rozwiązania naturalne oraz profilaktykę (stosowanie płodozmianów, siew roślin nawozowych, użyźnianie gleby kompostem organicznym). Warto też pamiętać o tym, że glebę można łatwo przenawozić, co doprowadza do zachwiania równowagi biologicznej, więc nawozy mineralne mają być zatem tylko dodatkiem do kompostu, a nie bezpośrednim produktem nawożącym. Biodynamika Powinniśmy również wiedzieć, iż nie należy przekopywać gleby zbyt głęboko, a ściółkowanie materiałem organicznym (kompost, liście) ogranicza parowanie i rozwój chwastów czy szkodników glebowych. Kolejną zasadą jest unikanie sadzenia roślin bardzo blisko siebie. Również wzajemne sąsiedztwo gatunków jest dość istotne. Zachodzą bowiem między nimi różne zależności, które sprawiają, że któraś ze stron (bądź obie) czerpie korzyści (np. posadzenie roślin zielarskich w pobliżu warzyw wspomaga ich kwitnienie i przyśpiesza dojrzewanie owoców). Ważną czynnością, o której z pewnością nie można zapomnieć jest podlewanie. Najlepiej używać do tego celu deszczówki i wykorzystywać ją rano, tak by rośliny zdążyły przeschnąć przed nadejściem pełnego słońca. Nie powinno się natomiast podlewać wieczorami.

 

Zasady upraw biodynamicznych są łatwe do wprowadzenia. Wszystko opiera się na jak najpełniejszym obrocie materii w ogrodzie. Ponadto kalendarz księżycowy może okazać się pomocny dla niedoświadczonego w uprawie, gdyż wyznacz właściwe terminy wykonywania poszczególnych prac. Biodynamika Warto więc zainteresować się biodynamiką i jej zasadami.

Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany żeby skomentować.

Jak urządzić wnętrze domu
Na moim blogu chciałbym abyście poznali możliwości urządzania domu, a także związane z tym projekty. Wielu osobom się wydaje, że ładnie urządzony dom musi bardzo dużo kosztować nic bardziej mylnego. Ja wychodzę z założenie ze ładnie wyglądający musi być urządzony z gustem. Staram się by na mojej stronie były projekty wnętrz. Śledząc nowinki, a także odwiedzając targi wychwytuje w mojej opinii ciekawe rzeczy. Takie ozdoby na giełdach nie są drogie. Na stronie możecie znaleźć porady dotyczące wnętrz, projektowania i wystroju domu. Skupiliśmy się także na pojedynczych pomieszczeniach typu kuchnia, łazienka i salon. Mam nadzieję, że stron będzie pomocna. Jeśli macie jakieś uwagi piszcie, zawsze odpowiem. https://www.egniazdka.pl/naswietlacz-led-50w-kanlux-rindo-led-mcob-50-gm-18482-p-8920.html
Nie znasz się na wnętrzach, ale chcesz dokonać zmian w wyglądzie swojego domu? Boisz się sam eksperymentować? Dobrze trafiłeś! Na mojej stronie znajdziesz ciekawe pomysły, liczne propozycje – każdy znadzie tu coś dla siebie. Porady i opisy pomogą osiągnąc zamierzony efekt. Po co ryzykować nieudanym eksperymentem? Zajrzyj na moją stronę i urządź dom w swoim stylu. Bliscy i znajomi będą zachwyceni, a Ty zyskasz piękny wygląd domu. Już dziś skorzystaj z oferowanej możliwości jakie daje moja strona -mnóstwo ciekawych inspiracji. Wystarczy wejść i się rozgościć. Odwiedź moją stronę koniecznie, spodoba się Tobie na pewno. Zapraszam!
Sonda

Czego wykonujesz remont?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...