Co na podłogę?

Najpopularniejszym wykończeniem kuchni są płytki ceramiczne. Co na podłogę? Nic dziwnego  – cechują się one dużą odpornością na zabrudzenia, łatwo je z nich zmyć, są bardzo estetyczne. Mamy również gwarancję, że nie zniszczy je wilgoć – mop doprowadzi podłogę do stanu używalności w zaledwie kilka sekund. Terakota jest więc bardzo praktyczna, jeśli chodzi o sprzątanie. Ale co z tego, jeśli panele wyglądają jeszcze estetycznej i dodatkowo nadają się do otwartej kuchni połączonej z salonem?

Panele w kuchni pojawiły się stosunkowo niedawno, dlatego wielu osobom takie rozwiązanie nie przyjdzie nawet do głowy.  Jest to jednak sprawa naszego gustu, jeśli podobają nam się one nie tylko w przedpokojach, salonach i pokojach, możemy zaryzykować i zdecydować się na taki wybór. Co na podłogę? Efekt z pewnością będzie ciekawy, taka podłoga doda wnętrzu nieco ciepła i je uatrakcyjni.

W odpowiedzi na zapotrzebowanie rynkowe powstały panele odporne na wodę. Tylko nieznacznie różnią się one od tych, przeznaczonych do wykończenia innych pomieszczeń. Zachowują bowiem podobny wygląd, a także sposób położenia.

Niewątpliwą zaletą paneli jest ich szybki montaż (trwa to 1 dzień). Położenie terakoty trwa minimum 3 dni. Warto także wspomnieć o tym, że terakota wymaga idealnie równej powierzchni, natomiast panele można kłaść na nieuciążliwych krzywiznach.

Alternatywą dla płytek ceramicznych i paneli jest wybór kamieni naturalnych. Do kuchni zaleca się łupek, granit i trawertyn. Są one odporne na wszelkie zarysowania i pęknięcia, dodatkową trwałość zyskują dzięki impregnacji. Co na podłogę? Niestety są zimne i często śliskie.

Choć podłoga jest sprawą dość przyziemną, to powinniśmy poświęcić jej nieco uwagi.

Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany żeby skomentować.

Jak urządzić wnętrze domu
Na moim blogu chciałbym abyście poznali możliwości urządzania domu, a także związane z tym projekty. Wielu osobom się wydaje, że ładnie urządzony dom musi bardzo dużo kosztować nic bardziej mylnego. Ja wychodzę z założenie ze ładnie wyglądający musi być urządzony z gustem. Staram się by na mojej stronie były projekty wnętrz. Śledząc nowinki, a także odwiedzając targi wychwytuje w mojej opinii ciekawe rzeczy. Takie ozdoby na giełdach nie są drogie. Na stronie możecie znaleźć porady dotyczące wnętrz, projektowania i wystroju domu. Skupiliśmy się także na pojedynczych pomieszczeniach typu kuchnia, łazienka i salon. Mam nadzieję, że stron będzie pomocna. Jeśli macie jakieś uwagi piszcie, zawsze odpowiem. www.medalowki.pl/
Nie znasz się na wnętrzach, ale chcesz dokonać zmian w wyglądzie swojego domu? Boisz się sam eksperymentować? Dobrze trafiłeś! Na mojej stronie znajdziesz ciekawe pomysły, liczne propozycje – każdy znadzie tu coś dla siebie. Porady i opisy pomogą osiągnąc zamierzony efekt. Po co ryzykować nieudanym eksperymentem? Zajrzyj na moją stronę i urządź dom w swoim stylu. Bliscy i znajomi będą zachwyceni, a Ty zyskasz piękny wygląd domu. Już dziś skorzystaj z oferowanej możliwości jakie daje moja strona -mnóstwo ciekawych inspiracji. Wystarczy wejść i się rozgościć. Odwiedź moją stronę koniecznie, spodoba się Tobie na pewno. Zapraszam!
Sonda

Czego wykonujesz remont?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...