Co na podłogę?

Najpopularniejszym wykończeniem kuchni są płytki ceramiczne. Nic dziwnego  – cechują się one dużą odpornością na zabrudzenia, łatwo je z nich zmyć, są bardzo estetyczne. Mamy również gwarancję, że nie zniszczy je wilgoć – mop doprowadzi podłogę do stanu używalności w zaledwie kilka sekund. Terakota jest więc bardzo praktyczna, jeśli chodzi o sprzątanie. Ale co z tego, jeśli panele wyglądają jeszcze estetycznej i dodatkowo nadają się do otwartej kuchni połączonej z salonem?

Panele w kuchni pojawiły się stosunkowo niedawno, dlatego wielu osobom takie rozwiązanie nie przyjdzie nawet do głowy.  Jest to jednak sprawa naszego gustu, jeśli podobają nam się one nie tylko w przedpokojach, salonach i pokojach, możemy zaryzykować i zdecydować się na taki wybór. Efekt z pewnością będzie ciekawy, taka podłoga doda wnętrzu nieco ciepła i je uatrakcyjni.

W odpowiedzi na zapotrzebowanie rynkowe powstały panele odporne na wodę. Tylko nieznacznie różnią się one od tych, przeznaczonych do wykończenia innych pomieszczeń. Zachowują bowiem podobny wygląd, a także sposób położenia.

Niewątpliwą zaletą paneli jest ich szybki montaż (trwa to 1 dzień). Położenie terakoty trwa minimum 3 dni. Warto także wspomnieć o tym, że terakota wymaga idealnie równej powierzchni, natomiast panele można kłaść na nieuciążliwych krzywiznach.

Alternatywą dla płytek ceramicznych i paneli jest wybór kamieni naturalnych. Do kuchni zaleca się łupek, granit i trawertyn. Są one odporne na wszelkie zarysowania i pęknięcia, dodatkową trwałość zyskują dzięki impregnacji. Niestety są zimne i często śliskie.

Choć podłoga jest sprawą dość przyziemną, to powinniśmy poświęcić jej nieco uwagi.

Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany żeby skomentować.

Nie znasz się na wnętrzach, ale chcesz dokonać zmian w wyglądzie swojego domu? Boisz się sam eksperymentować? Dobrze trafiłeś! Na mojej stronie znajdziesz ciekawe pomysły, liczne propozycje – każdy znadzie tu coś dla siebie. Porady i opisy pomogą osiągnąc zamierzony efekt. Po co ryzykować nieudanym eksperymentem? Zajrzyj na moją stronę i urządź dom w swoim stylu. Bliscy i znajomi będą zachwyceni, a Ty zyskasz piękny wygląd domu. Już dziś skorzystaj z oferowanej możliwości jakie daje moja strona -mnóstwo ciekawych inspiracji. Wystarczy wejść i się rozgościć. Odwiedź moją stronę koniecznie, spodoba się Tobie na pewno. Zapraszam!
Jak urządzić wnętrze domu
Na moim blogu chciałbym abyście poznali możliwości urządzania domu, a także związane z tym projekty. Wielu osobom się wydaje, że ładnie urządzony dom musi bardzo dużo kosztować nic bardziej mylnego. Ja wychodzę z założenie ze ładnie wyglądający musi być urządzony z gustem. Staram się by na mojej stronie były projekty wnętrz. Śledząc nowinki, a także odwiedzając targi wychwytuje w mojej opinii ciekawe rzeczy. Takie ozdoby na giełdach nie są drogie. Na stronie możecie znaleźć porady dotyczące wnętrz, projektowania i wystroju domu. Skupiliśmy się także na pojedynczych pomieszczeniach typu kuchnia, łazienka i salon. Mam nadzieję, że stron będzie pomocna. Jeśli macie jakieś uwagi piszcie, zawsze odpowiem.
Sonda

Czego wykonujesz remont?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...