Doprowadzanie instalacji do wyspy kuchennej

Wyspa kuchenna znajduje się daleko od pionów instalacyjnych, co może przysporzyć wiele problemów z doprowadzeniem do niej instalacji. Doprowadzanie instalacji do wyspy kuchennej O ile doprowadzenie do niej wody będzie nietrudne, tak podłączenie gazu i prądu okaże się bardziej skomplikowane.

Odpływ kanalizacji od zlewozmywaka i zmywarki należy przeprowadzić w podłodze, przy uwzględnieniu rury odpływowej ułożonej ze spadkiem w kierunku pionu (zalecany spadek to 4 – 5 %). Jeśli mieszkamy w bloku powinniśmy raczej zrezygnować ze zmywania na wyspie, ponieważ warstwy posadzki na stropie są zdecydowanie za cienkie.

Jeśli decydujemy się na kuchenkę, a nad nią okap z wyciągiem, należy zadbać o odprowadzanie powietrza z wyciągu do komina wentylacyjnego. Doprowadzanie instalacji do wyspy kuchennej Rurę o średnicy ok. 10 cm łatwo ukryć w suficie podwieszonym. Dalszy odcinek przewodu w poziomie powinien mierzyć maksymalnie 4 – 5 m, w miarę możliwości nie zakręcać, być ułożony lekko w górę, w stronę komina, a nie poziomo.

Prąd należy doprowadzić do pochłaniacza lub okapu, oświetlenia, zmywarki, piekarnika czy płyty kuchennej. Musimy zatem pamiętać o gniazdach niezbędnych przy blatach roboczych. Niektóre urządzenia wymagać będą specjalnej instalacji trójfazowej.

Instalacja gazowa jest z pewnością najbardziej problematyczna. Przewody doprowadzające gaz nie mogą być osłonięte. Mamy więc dwie możliwości: możemy przeprowadzić je po suficie, co niestety nie będzie wyglądać zbyt estetycznie lub umieścić w wentylowanym kanale w podłodze. Doprowadzanie instalacji do wyspy kuchennej Niestety drugie rozwiązanie jest bardzo kosztowne i w dodatku nie zawsze możliwe.

Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany żeby skomentować.

Jak urządzić wnętrze domu
Na moim blogu chciałbym abyście poznali możliwości urządzania domu, a także związane z tym projekty. Wielu osobom się wydaje, że ładnie urządzony dom musi bardzo dużo kosztować nic bardziej mylnego. Ja wychodzę z założenie ze ładnie wyglądający musi być urządzony z gustem. Staram się by na mojej stronie były projekty wnętrz. Śledząc nowinki, a także odwiedzając targi wychwytuje w mojej opinii ciekawe rzeczy. Takie ozdoby na giełdach nie są drogie. Na stronie możecie znaleźć porady dotyczące wnętrz, projektowania i wystroju domu. Skupiliśmy się także na pojedynczych pomieszczeniach typu kuchnia, łazienka i salon. Mam nadzieję, że stron będzie pomocna. Jeśli macie jakieś uwagi piszcie, zawsze odpowiem.
Nie znasz się na wnętrzach, ale chcesz dokonać zmian w wyglądzie swojego domu? Boisz się sam eksperymentować? Dobrze trafiłeś! Na mojej stronie znajdziesz ciekawe pomysły, liczne propozycje – każdy znadzie tu coś dla siebie. Porady i opisy pomogą osiągnąc zamierzony efekt. Po co ryzykować nieudanym eksperymentem? Zajrzyj na moją stronę i urządź dom w swoim stylu. Bliscy i znajomi będą zachwyceni, a Ty zyskasz piękny wygląd domu. Już dziś skorzystaj z oferowanej możliwości jakie daje moja strona -mnóstwo ciekawych inspiracji. Wystarczy wejść i się rozgościć. Odwiedź moją stronę koniecznie, spodoba się Tobie na pewno. Zapraszam!
Sonda

Czego wykonujesz remont?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...