Drewniane akcenty

Łazienki utrzymane w bardzo jasnej kolorystyce wyglądają czysto i higienicznie, wydają się optycznie większe i prawdopodobnie nigdy nie wyjdą z mody, aczkolwiek przywodzą na myśl nieprzyjemne skojarzenia z chłodem. Drewniane akcenty Nowatorskim pomysłem jest użycie drewna, w celu nadania naszej łazience uroku, a także ciepłego i domowego charakteru.

 

Ciekawym rozwiązaniem w łazience jest drewniana podłoga. Poprzez swoje piękne usłojenie i oryginalną barwę, może być niezwykle dekoracyjna. Oczywiście musi być ona odporna na wilgoć, dlatego powinna zostać wykonana z wysokiej jakości egzotycznego drewna np. teku, iroko, doussie, lapacho czy merbau. Oczywiście możemy zdecydować się na rodzime gatunki np. dąb czy jawor. Ogólna zasada mówi, że egzotyki są lepszym rozwiązaniem we wnętrzach nowoczesnych, natomiast rodzime w stylowych.  Interesujący efekt osiągniemy również, gdy umieścimy drewno na ścianach. Drewniane akcenty Pozwoli to na dobieranie mnóstwa dodatków, które nie będą gryźć się z całością i zmienią charakter wnętrza. Innymi rozwiązaniami, które dodadzą naszej łazience trochę elegancji, jest  połączenie drewnianej podłogi z marmurem czy materiałem imitującym marmur lub  zdecydowanie się na drewnianą, boazeryjną zabudowę wanny i umywalki w ciemnej tonacji wiśni.

 

Drewno jest atrakcyjnym materiałem do wszelkich eksperymentów aranżacyjnych. Idealnie komponuje się ze stylem rustykalnym, nowoczesnym czy industrialnym. Jego jedyną wadą jest wrażliwość na działanie wody. Niektórzy producenci drewnianych podłóg wręcz zastrzegają, że zastosowanie ich produktów w łazience skutkuje utratą gwarancji. Drewniane akcenty Należy więc poszukiwać takich podłóg, których gwarancja obejmuje takie wykorzystanie.

Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany żeby skomentować.

Jak urządzić wnętrze domu
Na moim blogu chciałbym abyście poznali możliwości urządzania domu, a także związane z tym projekty. Wielu osobom się wydaje, że ładnie urządzony dom musi bardzo dużo kosztować nic bardziej mylnego. Ja wychodzę z założenie ze ładnie wyglądający musi być urządzony z gustem. Staram się by na mojej stronie były projekty wnętrz. Śledząc nowinki, a także odwiedzając targi wychwytuje w mojej opinii ciekawe rzeczy. Takie ozdoby na giełdach nie są drogie. Na stronie możecie znaleźć porady dotyczące wnętrz, projektowania i wystroju domu. Skupiliśmy się także na pojedynczych pomieszczeniach typu kuchnia, łazienka i salon. Mam nadzieję, że stron będzie pomocna. Jeśli macie jakieś uwagi piszcie, zawsze odpowiem. listwy do zabudowy karnisza
Nie znasz się na wnętrzach, ale chcesz dokonać zmian w wyglądzie swojego domu? Boisz się sam eksperymentować? Dobrze trafiłeś! Na mojej stronie znajdziesz ciekawe pomysły, liczne propozycje – każdy znadzie tu coś dla siebie. Porady i opisy pomogą osiągnąc zamierzony efekt. Po co ryzykować nieudanym eksperymentem? Zajrzyj na moją stronę i urządź dom w swoim stylu. Bliscy i znajomi będą zachwyceni, a Ty zyskasz piękny wygląd domu. Już dziś skorzystaj z oferowanej możliwości jakie daje moja strona -mnóstwo ciekawych inspiracji. Wystarczy wejść i się rozgościć. Odwiedź moją stronę koniecznie, spodoba się Tobie na pewno. Zapraszam!
Sonda

Czego wykonujesz remont?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...