Feng shui

Feng shui w naszym ogrodzie? Feng shui Dlaczego by nie sięgnąć po mądrość Wschodu, która nauczy nas, jak wystrój wpływa na nasze samopoczucie? W końcu wiedza starożytnych Chin jest dla wielu kluczem do szczęścia.

 

Feng shui, czyli „wiatr i woda” oparte jest na Księdze Przemian – wyroczni opisującej cykle przepływu energii. Na jej podstawie uznano, że wykorzystanie wody i powietrza, które tak naprawdę kształtują powierzchnię Ziemi, może przyczynić się do sukcesów i spełnień marzeń. O jakich podstawowych zasadach musimy pamiętać na początek?

 

Przede wszystkim ważny jest kształt działki, jej forma i ulokowanie domu. Feng shui Kształt powinien być prostokątny, w żadnym razie trójkątny. Należy wystrzegać się wyrazistych form. Dobrze jest, gdy działka leży na stoku południowym, czy wniesieniu w kształcie podkowy. Jej centralną część powinien zajmować dom, który będzie ulokowany nieco bliżej frontowej granicy. Do środka powinno się wchodzić od strony południowej.

 

Ciekawą rzeczą jest fakt, że kiedy ścieżki biegną po liniach prostych, woda płynie bardzo szybko, a wszelkie zbocza cechuje stromość – mamy do czynienia ze złą energię sha, która zwana jest zabójczym oddechem. To, jak możemy się domyślić, zaburza harmonię i wprowadza niepokój. Powinniśmy pamiętać jednak o tym, że sha porusza się tylko po liniach prostych. Feng shui W celu jej zneutralizowania, wystarczy ją tylko „zasłonić” poprzez posadzenie na jej drodze roślin.

 

Wiele osób absolutnie nie wierzy w feng shui. Jednak jeśli czujemy się we własnym otoczeniu naprawdę źle, dlaczego by nie spróbować tego zmienić kierując się zasadami, które od wieków były wzorem dla szerokiego grona ludzi? Nie zaszkodzi spróbować.

Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany żeby skomentować.

Jak urządzić wnętrze domu
Na moim blogu chciałbym abyście poznali możliwości urządzania domu, a także związane z tym projekty. Wielu osobom się wydaje, że ładnie urządzony dom musi bardzo dużo kosztować nic bardziej mylnego. Ja wychodzę z założenie ze ładnie wyglądający musi być urządzony z gustem. Staram się by na mojej stronie były projekty wnętrz. Śledząc nowinki, a także odwiedzając targi wychwytuje w mojej opinii ciekawe rzeczy. Takie ozdoby na giełdach nie są drogie. Na stronie możecie znaleźć porady dotyczące wnętrz, projektowania i wystroju domu. Skupiliśmy się także na pojedynczych pomieszczeniach typu kuchnia, łazienka i salon. Mam nadzieję, że stron będzie pomocna. Jeśli macie jakieś uwagi piszcie, zawsze odpowiem.
Nie znasz się na wnętrzach, ale chcesz dokonać zmian w wyglądzie swojego domu? Boisz się sam eksperymentować? Dobrze trafiłeś! Na mojej stronie znajdziesz ciekawe pomysły, liczne propozycje – każdy znadzie tu coś dla siebie. Porady i opisy pomogą osiągnąc zamierzony efekt. Po co ryzykować nieudanym eksperymentem? Zajrzyj na moją stronę i urządź dom w swoim stylu. Bliscy i znajomi będą zachwyceni, a Ty zyskasz piękny wygląd domu. Już dziś skorzystaj z oferowanej możliwości jakie daje moja strona -mnóstwo ciekawych inspiracji. Wystarczy wejść i się rozgościć. Odwiedź moją stronę koniecznie, spodoba się Tobie na pewno. Zapraszam!
Sonda

Czego wykonujesz remont?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...