Gospodarowanie małych przestrzeni

Zagospodarowanie małej przestrzeni to z pewnością nie lada wyzwanie dla osoby, która pragnie osiągnąć zadowalający efekt. Gospodarowanie małych przestrzeni Przede wszystkim musimy dokładać starań, by nasze pokoje wyglądały na optycznie większe. Jak więc tego dokonać? O czym musimy pamiętać przy wyposażaniu naszego lokum?
Bardzo ważne jest umiejętne dobranie farby. Warto pamiętać o dwóch podstawowych rzeczach: jasny kolor pozornie powiększa przestrzeń, natomiast wykorzystanie kontrastowych barw zmienia jej kształt. Pomalowanie ściany naprzeciw wejścia na subtelny odcień spowoduje jej wydłużenie, natomiast na ciemny – skrócenie. Również błyszczące powierzchnie na ścianie czy suficie będą dobrym rozwiązaniem.
Nie możemy także zapomnieć o odpowiednim oświetleniu – unikać ciemnych i przytłaczających świateł. Dobrze jest także, gdy w pokoju znajduje się wiele okien. Z kolei duże lustro powieszone naprzeciwko okna powiększy i rozświetli każdą przestrzeń.
Gospodarowanie małych przestrzeni Przy doborze podłóg powinniśmy zastanowić się nad wybraniem jednej i założeniem jej w kilku pokojach. Taki sam materiał, zwłaszcza gdy cechuje się wysokim połyskiem i jego kolor jest zbliżony do barwy sufitu i ścian, z pewnością powiększy nasze mieszkanie. Niedoświadczonym radziłabym unikać ciemnych kolorów, gdyż stosowanie ich na małych przestrzeniach wymaga wprawy.
Jeśli zaś chodzi o meblowanie to strzałem w dziesiątkę są meble wielofunkcyjne i rozkładane. Pamiętajmy, by nie były one za duże. Zrezygnujmy z krzeseł z zabudowanymi oparciami, wprowadźmy nieco przezroczystych elementów. Pamiętajmy także o funkcjonalności. Warto zainwestować w meble z licznymi wysuwanymi szufladami, gdyż pomoże nam to utrzymać porządek.
Porządek – to właśnie on będzie kluczowy w aranżacji. Dlatego strzeżmy się małych ozdóbek, które w gruncie rzeczy tylko zaśmiecają nasze otwarte półki. Gospodarowanie małych przestrzeni W meblowaniu kierujmy się zasadą: „Im mniej, tym lepiej”.

Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany żeby skomentować.

Jak urządzić wnętrze domu
Na moim blogu chciałbym abyście poznali możliwości urządzania domu, a także związane z tym projekty. Wielu osobom się wydaje, że ładnie urządzony dom musi bardzo dużo kosztować nic bardziej mylnego. Ja wychodzę z założenie ze ładnie wyglądający musi być urządzony z gustem. Staram się by na mojej stronie były projekty wnętrz. Śledząc nowinki, a także odwiedzając targi wychwytuje w mojej opinii ciekawe rzeczy. Takie ozdoby na giełdach nie są drogie. Na stronie możecie znaleźć porady dotyczące wnętrz, projektowania i wystroju domu. Skupiliśmy się także na pojedynczych pomieszczeniach typu kuchnia, łazienka i salon. Mam nadzieję, że stron będzie pomocna. Jeśli macie jakieś uwagi piszcie, zawsze odpowiem.
Nie znasz się na wnętrzach, ale chcesz dokonać zmian w wyglądzie swojego domu? Boisz się sam eksperymentować? Dobrze trafiłeś! Na mojej stronie znajdziesz ciekawe pomysły, liczne propozycje – każdy znadzie tu coś dla siebie. Porady i opisy pomogą osiągnąc zamierzony efekt. Po co ryzykować nieudanym eksperymentem? Zajrzyj na moją stronę i urządź dom w swoim stylu. Bliscy i znajomi będą zachwyceni, a Ty zyskasz piękny wygląd domu. Już dziś skorzystaj z oferowanej możliwości jakie daje moja strona -mnóstwo ciekawych inspiracji. Wystarczy wejść i się rozgościć. Odwiedź moją stronę koniecznie, spodoba się Tobie na pewno. Zapraszam!
Sonda

Czego wykonujesz remont?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...