Kuchnia otwarta czy zamknięta?

Co jest lepsze? Kuchnia otwarta czy zamknięta? Kuchnia otwarta czy zamknięta? Obydwie posiadają wiele wad i zalet, lecz nasz wybór powinien być uzależniony od wielu czynników. Mowa o: wielkości domu, charakterze i nawykach mieszkańców, ich upodobaniach kulinarnych i towarzyskich, stosunku domowników do porządku, a także wentylacji pomieszczenia. Wybór powinien być przemyślany, gdyż nagła zmiana koncepcji nie jest rzeczą tanią.
Zacznijmy od omówienia kuchni otwartej. Dla kogo ona się nadaje? Przede wszystkim dla rodzin wielodzietnych lub lubiących urządzać przyjęcia, gdzie posiłki przygotowuje się wspólnie. Jej niezwykłą zaletą jest dużo przestrzeni, gdzie możemy postawić stół, a nie tylko mały barek. Musimy jednak pamiętać, że zapach gotowanych przez nas potraw będzie rozchodził się po całym salonie. Kuchnia otwarta czy zamknięta? Do tego dochodzi jeszcze para wodna, która unosi się w powietrzu i osiada wraz z tłuszczem i kurzem na meblach! Należy zatem zapewnić odpowiednią wentylację, dobry okap i często wietrzyć pomieszczenie. Ostatnim aspektem jest kwestia estetyki – niektórym bardzo przeszkadzają brudne naczynia widoczne z salonu.
Kuchnia zamknięta jest odpowiednim rozwiązaniem dla samotnie mieszkającej osoby lub pary, która nie potrzebuje wstawienia stołu. Ponadto jest idealna dla pedantów.
Jeśli jednak nie możemy się zdecydować, możemy wybrać opcję pomiędzy – kuchnia z salonem, ale osobno. Kuchnia otwarta czy zamknięta? Polega to na pozostawieniu kawałka ściany, wybudowania barku lub ulokowaniu stołu, rolety czy suwanych drzwi na granicy pomieszczeń.

Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany żeby skomentować.

Jak urządzić wnętrze domu
Na moim blogu chciałbym abyście poznali możliwości urządzania domu, a także związane z tym projekty. Wielu osobom się wydaje, że ładnie urządzony dom musi bardzo dużo kosztować nic bardziej mylnego. Ja wychodzę z założenie ze ładnie wyglądający musi być urządzony z gustem. Staram się by na mojej stronie były projekty wnętrz. Śledząc nowinki, a także odwiedzając targi wychwytuje w mojej opinii ciekawe rzeczy. Takie ozdoby na giełdach nie są drogie. Na stronie możecie znaleźć porady dotyczące wnętrz, projektowania i wystroju domu. Skupiliśmy się także na pojedynczych pomieszczeniach typu kuchnia, łazienka i salon. Mam nadzieję, że stron będzie pomocna. Jeśli macie jakieś uwagi piszcie, zawsze odpowiem. active-company.pl/9897-szafy/
Nie znasz się na wnętrzach, ale chcesz dokonać zmian w wyglądzie swojego domu? Boisz się sam eksperymentować? Dobrze trafiłeś! Na mojej stronie znajdziesz ciekawe pomysły, liczne propozycje – każdy znadzie tu coś dla siebie. Porady i opisy pomogą osiągnąc zamierzony efekt. Po co ryzykować nieudanym eksperymentem? Zajrzyj na moją stronę i urządź dom w swoim stylu. Bliscy i znajomi będą zachwyceni, a Ty zyskasz piękny wygląd domu. Już dziś skorzystaj z oferowanej możliwości jakie daje moja strona -mnóstwo ciekawych inspiracji. Wystarczy wejść i się rozgościć. Odwiedź moją stronę koniecznie, spodoba się Tobie na pewno. Zapraszam!
Sonda

Czego wykonujesz remont?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...