Łazienka w stylu retro

Smak i elegancja lat dwudziestych i trzydziestych poprzedniego stulecia zyskuje coraz więcej zwolenników. Łazienka w stylu retro By uniknąć kiepskiej imitacji, wszystko musi ze sobą współgrać, bardzo ważna jest konsekwencja i spójność dobieranych elementów. Nie ma tu miejsca na tandetne i kiczowate dodatki, ponieważ łazienki w stylu retro odznaczają się przede wszystkim niezwykłą szykownością.

Takie łazienki „lubią” dużo przestrzeni, styl nie pasuje  do małych wnętrz, gdyż poszczególne elementy nie mogą zostać odpowiednio wyeksponowane. Charakterystyczna jest tutaj stylizowana, wolno-stojąca wanna na złoconych nogach, solidnie oprawione umywalki i lustra z masywną ramą. Łazienka w stylu retro Mimo iż dość popularne są złote i srebrne akcenty, to podstawową zasadą stylistyki jest umiar, a dominującym kolorem powinna być biel, nierzadko łączona z czernią, często tworzącą w ten sposób słynną, przedwojenną szachownicę (charakterystyczny dla stylu wzór podłogowy). Oprócz tego subtelną elegancję wnętrza podkreślają: kość słoniowa, beże, ultramaryna i purpura użyte jako detal. Zaś konsekwencję w aranżacji budują odpowiednie dodatki.

Cała tajemnica udanej stylizacji tkwi w akcentach – stylizowane, drewniane krzesło, ozdobny dozownik do mydła współgrający z uchwytem na kubek, wieszak na papier toaletowy pasujący do odznaczającego się dekoratywnością pojemnika na szczotkę. Łazienka w stylu retro   To wszystko stanowi przysłowiową kropkę nad „i” i nadaje wnętrzu autentyczności i jeszcze więcej elegancji.

Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany żeby skomentować.

Jak urządzić wnętrze domu
Na moim blogu chciałbym abyście poznali możliwości urządzania domu, a także związane z tym projekty. Wielu osobom się wydaje, że ładnie urządzony dom musi bardzo dużo kosztować nic bardziej mylnego. Ja wychodzę z założenie ze ładnie wyglądający musi być urządzony z gustem. Staram się by na mojej stronie były projekty wnętrz. Śledząc nowinki, a także odwiedzając targi wychwytuje w mojej opinii ciekawe rzeczy. Takie ozdoby na giełdach nie są drogie. Na stronie możecie znaleźć porady dotyczące wnętrz, projektowania i wystroju domu. Skupiliśmy się także na pojedynczych pomieszczeniach typu kuchnia, łazienka i salon. Mam nadzieję, że stron będzie pomocna. Jeśli macie jakieś uwagi piszcie, zawsze odpowiem.
Nie znasz się na wnętrzach, ale chcesz dokonać zmian w wyglądzie swojego domu? Boisz się sam eksperymentować? Dobrze trafiłeś! Na mojej stronie znajdziesz ciekawe pomysły, liczne propozycje – każdy znadzie tu coś dla siebie. Porady i opisy pomogą osiągnąc zamierzony efekt. Po co ryzykować nieudanym eksperymentem? Zajrzyj na moją stronę i urządź dom w swoim stylu. Bliscy i znajomi będą zachwyceni, a Ty zyskasz piękny wygląd domu. Już dziś skorzystaj z oferowanej możliwości jakie daje moja strona -mnóstwo ciekawych inspiracji. Wystarczy wejść i się rozgościć. Odwiedź moją stronę koniecznie, spodoba się Tobie na pewno. Zapraszam!
Sonda

Czego wykonujesz remont?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...