Mała łazienka w bloku

Urządzając łazienkę w bloku napotkamy się na kilka niedogodności. Mała łazienka w bloku Przede wszystkim w budynkach tego typu łazienki znajdują się w tym samym pionie, przez co my i nasi sąsiedzi słyszymy siebie nawzajem. Ponadto często spotykanym zjawiskiem są rury i pionowe kanalizacje, położone w miejscach widocznych. To niezwykle szpeci nasze małe pomieszczenie. No właśnie – małe. Czy da się coś zrobić by optycznie powiększyć łazienkę? Jak radzić sobie z tymi trzema podstawowymi trudnościami?
Po pierwsze, przed rozpoczęciem urządzania łazienki powinniśmy się zorientować w możliwościach jej wyciszenia. Przed przedostawaniem się niepożądanych dźwięków pomieszczenie zabezpieczy izolacja dźwiękochłonna. Odpowiednio zamontowana i dobrana pełni funkcje bariery dźwiękoszczelnej. Mała łazienka w bloku Nie powinniśmy jednak prac nad izolacją akustyczną prowadzić na własną rękę tylko zatrudnić fachowca.
Po drugie, przed rozpoczęciem „walki” z kłopotliwymi rurami powinniśmy dowiedzieć się na jakie zmiany pozwala spółdzielnia mieszkaniowa czy zarządca budynku. Najpopularniejszym sposobem maskowania jest obudowanie terakotą, pełniącą później funkcję kolumny bądź półki. Powinna ona zapewniać łatwy dostęp do rur, bez konieczności niszczenia okładziny. Czasem możemy ukryć je w szafkach lub po prostu nie zakrywać ich, a urządzić wnętrze tak umiejętnie, by nie rzucały się w oczy tuż przy wejściu.
Trzecim problem jest rozmiar naszej łazienki. Niestety nie da się jej fizyczne powiększyć, ale można postarać się by wyglądała na optycznie większą. Podstawową jest zachowanie porządku – trzymanie jak najwięcej rzeczy w szafkach i nie „zagracanie” pomieszczenia. Łazienkę należy pomalować ją na jasne kolory lub zdecydować się na pionowe paski, które ją nieco wydłużą. Świetnym rozwiązaniem są lustra – nie tylko nad umywalką, ale jako lustrzany pas przy suficie bądź na drzwiach różnych szafek. Mała łazienka w bloku Należy także oszczędzać miejsce – szafka z lustrzanymi drzwiami zamiast zwykłego lustra czy drabinkowy grzejnik łazienkowy zamiast kaloryfera i zwykłego wieszaka na ręczniki są dobrym pomysłem.

Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany żeby skomentować.

Jak urządzić wnętrze domu
Na moim blogu chciałbym abyście poznali możliwości urządzania domu, a także związane z tym projekty. Wielu osobom się wydaje, że ładnie urządzony dom musi bardzo dużo kosztować nic bardziej mylnego. Ja wychodzę z założenie ze ładnie wyglądający musi być urządzony z gustem. Staram się by na mojej stronie były projekty wnętrz. Śledząc nowinki, a także odwiedzając targi wychwytuje w mojej opinii ciekawe rzeczy. Takie ozdoby na giełdach nie są drogie. Na stronie możecie znaleźć porady dotyczące wnętrz, projektowania i wystroju domu. Skupiliśmy się także na pojedynczych pomieszczeniach typu kuchnia, łazienka i salon. Mam nadzieję, że stron będzie pomocna. Jeśli macie jakieś uwagi piszcie, zawsze odpowiem.
Nie znasz się na wnętrzach, ale chcesz dokonać zmian w wyglądzie swojego domu? Boisz się sam eksperymentować? Dobrze trafiłeś! Na mojej stronie znajdziesz ciekawe pomysły, liczne propozycje – każdy znadzie tu coś dla siebie. Porady i opisy pomogą osiągnąc zamierzony efekt. Po co ryzykować nieudanym eksperymentem? Zajrzyj na moją stronę i urządź dom w swoim stylu. Bliscy i znajomi będą zachwyceni, a Ty zyskasz piękny wygląd domu. Już dziś skorzystaj z oferowanej możliwości jakie daje moja strona -mnóstwo ciekawych inspiracji. Wystarczy wejść i się rozgościć. Odwiedź moją stronę koniecznie, spodoba się Tobie na pewno. Zapraszam!
Sonda

Czego wykonujesz remont?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...