Oczko wodne

Jeśli chcemy dodać naszemu ogrodowi osobliwego uroku, powinniśmy zdecydować się na oczko wodne. Oczko wodne Jego niezwykłą zaletą jest łatwość wykonania. Dzięki specjalistycznym sklepom, w których znajdziemy pełne wyposażenie, możemy bez większych problemów stworzyć je samemu.

Wybierając miejsce na nasze oczko, nie powinniśmy kierować się jedynie względami estetycznymi. Ważne jest bowiem, by ulokować je w miejscu częściowo zacienionym. Lepiej nie planować go pod koronami drzew ze względu na opadające liście. Należy również zwrócić uwagę na to, by umieścić je w takim miejscu, by bez problemów mogła zostać do niego doprowadzona instalacja elektryczna (pompy, oświetlenie).

Duży zbiornik wymaga mniejszej uwagi niż małe oczko wodne, ponieważ zachodzą w nim procesy samooczyszczania. Oczko wodne Jeśli chcemy w naszym oczku umieścić ryby, powinno mieć ono głębokość przynajmniej 1 m. Warto pamiętać, że przy głębokości mniejszej niż 40 cm woda nagrzewa się bardzo szybko, co powoduje niedobór tlenu i sprzyja rozwojowi glonów.

Warto wydzielić trzy strefy: bagienną, wody płytkiej i głębokiej, a na dnie ukształtować półki, na których będzie można postawić kosze z roślinami wodnymi. Dno uszczelniamy poprzez np. rozłożenie foli.

Na zachowanie równowagi biologicznej wpływają rośliny. Aby poprzez szybki rozrost nie opanowały całego oczka, sadzi się je w specjalnych koszach. Oczko wodne Po jakimś czasie można rozważyć posiadanie ryb. Przed zarybieniem należy sprawdzić jakość wody.

Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany żeby skomentować.

Jak urządzić wnętrze domu
Na moim blogu chciałbym abyście poznali możliwości urządzania domu, a także związane z tym projekty. Wielu osobom się wydaje, że ładnie urządzony dom musi bardzo dużo kosztować nic bardziej mylnego. Ja wychodzę z założenie ze ładnie wyglądający musi być urządzony z gustem. Staram się by na mojej stronie były projekty wnętrz. Śledząc nowinki, a także odwiedzając targi wychwytuje w mojej opinii ciekawe rzeczy. Takie ozdoby na giełdach nie są drogie. Na stronie możecie znaleźć porady dotyczące wnętrz, projektowania i wystroju domu. Skupiliśmy się także na pojedynczych pomieszczeniach typu kuchnia, łazienka i salon. Mam nadzieję, że stron będzie pomocna. Jeśli macie jakieś uwagi piszcie, zawsze odpowiem.
Nie znasz się na wnętrzach, ale chcesz dokonać zmian w wyglądzie swojego domu? Boisz się sam eksperymentować? Dobrze trafiłeś! Na mojej stronie znajdziesz ciekawe pomysły, liczne propozycje – każdy znadzie tu coś dla siebie. Porady i opisy pomogą osiągnąc zamierzony efekt. Po co ryzykować nieudanym eksperymentem? Zajrzyj na moją stronę i urządź dom w swoim stylu. Bliscy i znajomi będą zachwyceni, a Ty zyskasz piękny wygląd domu. Już dziś skorzystaj z oferowanej możliwości jakie daje moja strona -mnóstwo ciekawych inspiracji. Wystarczy wejść i się rozgościć. Odwiedź moją stronę koniecznie, spodoba się Tobie na pewno. Zapraszam!
Sonda

Czego wykonujesz remont?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...