Odnowienie starego parapetu

W nieco starszych domkach często można spotkać parapety wewnętrzne z litego drewna. Są niewątpliwie urokliwe i mogą nadać wnętrzu nowego charakteru, ale zdarza się, że są pokryte farbą, która ten urok skutecznie maskuje. Przed wyrzuceniem parapetu na śmietnik warto zastanowić się nad jego renowacją. Samą czynność najwygodniej przeprowadzać na wyciętym parapecie, pozwoli nam to na dużą swobodę ruchów. Kiedy uda nam się wymontować deskę, z której jest zrobiony należy przystąpić do zdzierania wierzchniej warstwy na której znajduje się lakier czy też bejca. Używamy do tego szlifierki z papierem ściernym zaczynając od tego gruboziarnistego, a kończąc na tym z drobnymi ziarenkami. Może okazać się, że deska ma jakieś niewielkie ubytki, możemy je zapełnić używając rytu drewnianego. Przed malowaniem należy upewnić się, że na powierzchni nie znajduje się pył czy też inne zanieczyszczenia. Parapet malujemy wzdłuż słojów, by wyciągnąć z niego jak najwięcej naturalnego piękna.

Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany żeby skomentować.

Nie znasz się na wnętrzach, ale chcesz dokonać zmian w wyglądzie swojego domu? Boisz się sam eksperymentować? Dobrze trafiłeś! Na mojej stronie znajdziesz ciekawe pomysły, liczne propozycje – każdy znadzie tu coś dla siebie. Porady i opisy pomogą osiągnąc zamierzony efekt. Po co ryzykować nieudanym eksperymentem? Zajrzyj na moją stronę i urządź dom w swoim stylu. Bliscy i znajomi będą zachwyceni, a Ty zyskasz piękny wygląd domu. Już dziś skorzystaj z oferowanej możliwości jakie daje moja strona -mnóstwo ciekawych inspiracji. Wystarczy wejść i się rozgościć. Odwiedź moją stronę koniecznie, spodoba się Tobie na pewno. Zapraszam!
Jak urządzić wnętrze domu
Na moim blogu chciałbym abyście poznali możliwości urządzania domu, a także związane z tym projekty. transport piasku anion-transport Wielu osobom się wydaje, że ładnie urządzony dom musi bardzo dużo kosztować nic bardziej mylnego. lampy kemar Ja wychodzę z założenie ze ładnie wyglądający musi być urządzony z gustem. Staram się by na mojej stronie były projekty wnętrz. Śledząc nowinki, a także odwiedzając targi wychwytuje w mojej opinii ciekawe rzeczy. Takie ozdoby na giełdach nie są drogie. Na stronie możecie znaleźć porady dotyczące wnętrz, projektowania i wystroju domu. Skupiliśmy się także na pojedynczych pomieszczeniach typu kuchnia, łazienka i salon. Mam nadzieję, że stron będzie pomocna. Jeśli macie jakieś uwagi piszcie, zawsze odpowiem. kotwy okienne ozdoby do domu - sklep internetowy
Sonda

Czego wykonujesz remont?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...