Odpowiednie oświetlenie domu

Nawet najbardziej atrakcyjne wnętrze traci na swojej świetności, gdy jest źle oświetlone. Oświetlenie wpływa bowiem na nasze samopoczucie, klimat danego pomieszczenia, podkreśla także jego atrakcyjność. Odpowiedni wybór jest więc bardzo istotny.
Chcąc dostosować oświetlenie do charakteru pomieszczeń, musimy zastanowić się nad tym jaką funkcję ma w nich pełnić. Podstawą jest oświetlenie ogólne, które równomiernie rozświetla cały pokój. Zwykle stosuje się oprawy sufitowe. Uzyskujemy w ten sposób światło odbite lub rozproszone. Z kolei oświetlenie miejscowe (kierunkowe) jest niezbędne do łazienki, kuchni czy biura. Jasne światło skupione jest na konkretnych częściach wnętrza. Możemy regulować kąt jego padania. Wyróżniamy także oświetlenie dekoracyjne, służące do eksponowania wybranych elementów, na których chcemy skupić uwagę. Do tego celu wykorzystujemy światło skupione bezpośrednie.
Nowoczesne systemy oświetleniowe opierają się na zasilaniu prądem o niskim napięciu (12 lub 24 V). Popularne jest tutaj oświetlenie szynowe, linkowe, oprawy halogenowe itd. Do ich prawidłowego działania niezbędny jest transformator. Wyróżniamy transformatory elektroniczne i konwencjonalne, które dostępne są w obudowie dekoracyjnej.
Ważne jest więc, by umiejętnie dobrać rodzaj oświetlenia do danego pomieszczenia, gdyż to zapewni nam optymalny komfort .

Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany żeby skomentować.

Nie znasz się na wnętrzach, ale chcesz dokonać zmian w wyglądzie swojego domu? Boisz się sam eksperymentować? Dobrze trafiłeś! Na mojej stronie znajdziesz ciekawe pomysły, liczne propozycje – każdy znadzie tu coś dla siebie. Porady i opisy pomogą osiągnąc zamierzony efekt. Po co ryzykować nieudanym eksperymentem? Zajrzyj na moją stronę i urządź dom w swoim stylu. Bliscy i znajomi będą zachwyceni, a Ty zyskasz piękny wygląd domu. Już dziś skorzystaj z oferowanej możliwości jakie daje moja strona -mnóstwo ciekawych inspiracji. Wystarczy wejść i się rozgościć. Odwiedź moją stronę koniecznie, spodoba się Tobie na pewno. Zapraszam!
Jak urządzić wnętrze domu
Na moim blogu chciałbym abyście poznali możliwości urządzania domu, a także związane z tym projekty. Wielu osobom się wydaje, że ładnie urządzony dom musi bardzo dużo kosztować nic bardziej mylnego. Ja wychodzę z założenie ze ładnie wyglądający musi być urządzony z gustem. Staram się by na mojej stronie były projekty wnętrz. Śledząc nowinki, a także odwiedzając targi wychwytuje w mojej opinii ciekawe rzeczy. Takie ozdoby na giełdach nie są drogie. Na stronie możecie znaleźć porady dotyczące wnętrz, projektowania i wystroju domu. Skupiliśmy się także na pojedynczych pomieszczeniach typu kuchnia, łazienka i salon. Mam nadzieję, że stron będzie pomocna. Jeśli macie jakieś uwagi piszcie, zawsze odpowiem.
Sonda

Czego wykonujesz remont?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...