Ogród w stylu angielskim

Ogrody angielskie – ogrody idealne. Ogród w stylu angielskim Pasjonujący się nimi ogrodnicy sprowadzili niezwykłe okazy roślin ze wszystkich zakątków świata. Dzięki temu codziennie nasze oczy cieszą m.in daglezje, srebrne świerki, cedry himalajskie i araukarie. Niektóre z nich pamiętają nawet czasy królowej Wiktorii.

 

Anglicy od lat słyną ze słych starannie wypielęgnowanych trawników. Swoją świetność zawdzięczają odpowiedniej pielęgnacji – podlewaniu, nawożeniu, koszeniu, a także wertykulacji, napowietrzania czy odchwaszczania. Ogród w stylu angielskim Często mówi się, że dorodny trawnik wymaga co najmniej trzystu lat pielęgnacji. Efekt jednak jest wart wszelkiej włożonej w to pracy.

 

Ogród w stylu angielskim to nie tylko idealny trawnik. Nie można zapomnieć o rozległych rabatach kwiatów i obficie kwitnących drzewach. Z zielonymi rabatami doskonale współgrają irysy, astry jesienne, narcyzy trąbkowate, żonkile oraz lilie. Dość charakterystyczne są też słoneczniki zwyczajne. Popularnym rozwiązaniem są pnącza, oplatające altany i pnące się po murach i płotach bluszcze.

 

Warto wprowadzić również romantyczne elementy architektoniczne. Nie mogą być zbyt krzykliwe, powinny idealnie łączyć się ze scenerią. Ciekawym rozwiązaniem jest np. rzeźba w zaroślach bluszczu czy kuta ławeczka w zacienionym miejscu.

 

Angielski ogród wygląda, jakby był stworzony ręką natury. Kompozycją przypomina bowiem krajobraz naturalny. Ogród w stylu angielskim Jego perfekcja i tajemniczość od lat zadziwia i inspiruje. Sprawia wrażenie przytulnego i przyjaznego miejsca, pełnego cudownych zapachów i tajemniczych zakątków.

Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany żeby skomentować.

Jak urządzić wnętrze domu
Na moim blogu chciałbym abyście poznali możliwości urządzania domu, a także związane z tym projekty. Wielu osobom się wydaje, że ładnie urządzony dom musi bardzo dużo kosztować nic bardziej mylnego. Ja wychodzę z założenie ze ładnie wyglądający musi być urządzony z gustem. Staram się by na mojej stronie były projekty wnętrz. Śledząc nowinki, a także odwiedzając targi wychwytuje w mojej opinii ciekawe rzeczy. Takie ozdoby na giełdach nie są drogie. Na stronie możecie znaleźć porady dotyczące wnętrz, projektowania i wystroju domu. Skupiliśmy się także na pojedynczych pomieszczeniach typu kuchnia, łazienka i salon. Mam nadzieję, że stron będzie pomocna. Jeśli macie jakieś uwagi piszcie, zawsze odpowiem. cyklinowanie podłóg konin
Nie znasz się na wnętrzach, ale chcesz dokonać zmian w wyglądzie swojego domu? Boisz się sam eksperymentować? Dobrze trafiłeś! Na mojej stronie znajdziesz ciekawe pomysły, liczne propozycje – każdy znadzie tu coś dla siebie. Porady i opisy pomogą osiągnąc zamierzony efekt. Po co ryzykować nieudanym eksperymentem? Zajrzyj na moją stronę i urządź dom w swoim stylu. Bliscy i znajomi będą zachwyceni, a Ty zyskasz piękny wygląd domu. Już dziś skorzystaj z oferowanej możliwości jakie daje moja strona -mnóstwo ciekawych inspiracji. Wystarczy wejść i się rozgościć. Odwiedź moją stronę koniecznie, spodoba się Tobie na pewno. Zapraszam!
Sonda

Czego wykonujesz remont?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...