Problematyka małych kuchni

Małe kuchnie bywają niezwykle problematyczne. Gdy kuchnia znajduje się np. we wnęce połączonej z pokojem, często spotykanym zjawiskiem jest brak okna. To przysparza kłopotów nie tylko z oświetleniem, ale również z wentylacją. Kuchnia w rozmiarze mini może być także świadomym wyborem gospodarzy, którzy nie poświęcają gotowaniu zbyt wiele czasu lub koniecznością wynikającą z małego metrażu mieszkania. Jak ukryć lub „wtopić w tło” naszą kuchnię i jednocześnie poradzić sobie z problemami wynikającymi z jej niewielkiego rozmiaru?

Para wodna powstająca podczas gotowania jest odprowadzana na zewnątrz lub, w przypadku braku okna, skrapla się na ścianach. Aby sobie z tym poradzić, należy zamontować okap z wyciągiem. Niestety warunkiem takiego montażu jest posiadanie dwóch otworów wentylacyjnych. Jeśli w naszej kuchni znajduje się tylko jeden, musi wystarczyć pochłaniacz. Pomoże on usunąć nieprzyjemne zapachy, jednak nie zlikwiduje pary wodnej czy sadzy . Chcąc wyeliminować chociaż to drugie zjawisko, należy zdecydować się na płytę elektryczną, gdyż to właśnie gotowanie na gazie powoduje jego tworzenie i brudzenie pomieszczenia. Naturalne światło możemy zastąpić światłem sztucznym. Ważne jest by bardzo dobrze doświetlić blaty robocze.

Jak sobie poradzić z brakiem miejsca? Część kuchennych akcesoriów można pochować do kredensu i umieścić go w sąsiadującym pomieszczeniu. W przypadku kuchni otwartej na pokój można przysłonić ją wąską ścianką z płyty gipsowo-kartonowej. Powinna być ona zharmonizowana kolorystycznie z resztą wnętrza. Wtedy kuchnia zostanie lekko ukryta, co optycznie powiększy przestrzeń.

Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany żeby skomentować.

Nie znasz się na wnętrzach, ale chcesz dokonać zmian w wyglądzie swojego domu? Boisz się sam eksperymentować? Dobrze trafiłeś! Na mojej stronie znajdziesz ciekawe pomysły, liczne propozycje – każdy znadzie tu coś dla siebie. Porady i opisy pomogą osiągnąc zamierzony efekt. Po co ryzykować nieudanym eksperymentem? Zajrzyj na moją stronę i urządź dom w swoim stylu. Bliscy i znajomi będą zachwyceni, a Ty zyskasz piękny wygląd domu. Już dziś skorzystaj z oferowanej możliwości jakie daje moja strona -mnóstwo ciekawych inspiracji. Wystarczy wejść i się rozgościć. Odwiedź moją stronę koniecznie, spodoba się Tobie na pewno. Zapraszam!
Jak urządzić wnętrze domu
Na moim blogu chciałbym abyście poznali możliwości urządzania domu, a także związane z tym projekty. oświetlenie aquaform Wielu osobom się wydaje, że ładnie urządzony dom musi bardzo dużo kosztować nic bardziej mylnego. Ja wychodzę z założenie ze ładnie wyglądający musi być urządzony z gustem. Staram się by na mojej stronie były projekty wnętrz. Śledząc nowinki, a także odwiedzając targi wychwytuje w mojej opinii ciekawe rzeczy. Takie ozdoby na giełdach nie są drogie. Na stronie możecie znaleźć porady dotyczące wnętrz, projektowania i wystroju domu. Skupiliśmy się także na pojedynczych pomieszczeniach typu kuchnia, łazienka i salon. Mam nadzieję, że stron będzie pomocna. Jeśli macie jakieś uwagi piszcie, zawsze odpowiem. Solid wood flooring
Sonda

Czego wykonujesz remont?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...