Problematyka małych kuchni

Małe kuchnie bywają niezwykle problematyczne. Problematyka małych kuchni Gdy kuchnia znajduje się np. we wnęce połączonej z pokojem, często spotykanym zjawiskiem jest brak okna. To przysparza kłopotów nie tylko z oświetleniem, ale również z wentylacją. Kuchnia w rozmiarze mini może być także świadomym wyborem gospodarzy, którzy nie poświęcają gotowaniu zbyt wiele czasu lub koniecznością wynikającą z małego metrażu mieszkania. Jak ukryć lub „wtopić w tło” naszą kuchnię i jednocześnie poradzić sobie z problemami wynikającymi z jej niewielkiego rozmiaru?

Para wodna powstająca podczas gotowania jest odprowadzana na zewnątrz lub, w przypadku braku okna, skrapla się na ścianach. Aby sobie z tym poradzić, należy zamontować okap z wyciągiem. Niestety warunkiem takiego montażu jest posiadanie dwóch otworów wentylacyjnych. Problematyka małych kuchni Jeśli w naszej kuchni znajduje się tylko jeden, musi wystarczyć pochłaniacz. Pomoże on usunąć nieprzyjemne zapachy, jednak nie zlikwiduje pary wodnej czy sadzy . Chcąc wyeliminować chociaż to drugie zjawisko, należy zdecydować się na płytę elektryczną, gdyż to właśnie gotowanie na gazie powoduje jego tworzenie i brudzenie pomieszczenia. Naturalne światło możemy zastąpić światłem sztucznym. Ważne jest by bardzo dobrze doświetlić blaty robocze.

Jak sobie poradzić z brakiem miejsca? Część kuchennych akcesoriów można pochować do kredensu i umieścić go w sąsiadującym pomieszczeniu. W przypadku kuchni otwartej na pokój można przysłonić ją wąską ścianką z płyty gipsowo-kartonowej. Powinna być ona zharmonizowana kolorystycznie z resztą wnętrza. Problematyka małych kuchni Wtedy kuchnia zostanie lekko ukryta, co optycznie powiększy przestrzeń.

Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany żeby skomentować.

Jak urządzić wnętrze domu
Na moim blogu chciałbym abyście poznali możliwości urządzania domu, a także związane z tym projekty. Wielu osobom się wydaje, że ładnie urządzony dom musi bardzo dużo kosztować nic bardziej mylnego. Ja wychodzę z założenie ze ładnie wyglądający musi być urządzony z gustem. Staram się by na mojej stronie były projekty wnętrz. Śledząc nowinki, a także odwiedzając targi wychwytuje w mojej opinii ciekawe rzeczy. Takie ozdoby na giełdach nie są drogie. Na stronie możecie znaleźć porady dotyczące wnętrz, projektowania i wystroju domu. Skupiliśmy się także na pojedynczych pomieszczeniach typu kuchnia, łazienka i salon. Mam nadzieję, że stron będzie pomocna. Jeśli macie jakieś uwagi piszcie, zawsze odpowiem. narzuta łowicka
Nie znasz się na wnętrzach, ale chcesz dokonać zmian w wyglądzie swojego domu? Boisz się sam eksperymentować? Dobrze trafiłeś! Na mojej stronie znajdziesz ciekawe pomysły, liczne propozycje – każdy znadzie tu coś dla siebie. Porady i opisy pomogą osiągnąc zamierzony efekt. Po co ryzykować nieudanym eksperymentem? Zajrzyj na moją stronę i urządź dom w swoim stylu. Bliscy i znajomi będą zachwyceni, a Ty zyskasz piękny wygląd domu. Już dziś skorzystaj z oferowanej możliwości jakie daje moja strona -mnóstwo ciekawych inspiracji. Wystarczy wejść i się rozgościć. Odwiedź moją stronę koniecznie, spodoba się Tobie na pewno. Zapraszam!
Sonda

Czego wykonujesz remont?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...