Remont w kuchni

Decydując się na generalny remont kuchni powinniśmy szczegółowo zaplanować swoje prace. Po wyniesieniu starych mebli i sprzętów należy przystąpić do skuwania płytek z podłogi i ścian. Najszybciej zrobimy to przy użyciu młotowiertarki z funkcją kucia. Można użyć też tradycyjnej metody jaką jest młotek i przebijak ale stracisz na to znacznie więcej czasu i energii niż w przypadku użycia profesjonalnego narzędzia. Kiedy pomieszczenie jest już w stanie surowym musimy pamiętać o wyrównaniu podłoża przed położeniem nowych płytek. W przypadku ścian najwygodniejszym rozwiązaniem będzie wykorzystanie płyt gipsowo kartonowych przykręcanych do odpowiedniego stelażu. Jeśli nie zależy nam na czasie możemy na ścianę nanieść tynk cementowy, ale wiązać będzie się kilka dni. Wyrównanie podłogi po jej oczyszczeniu i zagruntowaniu dobrze jest wykonać używając samopoziomującej masy cementowej, ale tylko wtedy gdy nierówności nie przekraczają jednego centymetra. W przeciwnym wypadku będzie trzeba użyć tradycyjnej zaprawy podkładowej. Można kupić specjalne masy, które nie wymagają zdzierania starej posadzki przed położeniem nowej, ale w moim odczuciu jest to najgorsze z możliwych rozwiązań. Jeśli ktoś zdecyduje się w końcu na skucie płytek dostanie kilka warstw w gratisie.

Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany żeby skomentować.

Nie znasz się na wnętrzach, ale chcesz dokonać zmian w wyglądzie swojego domu? Boisz się sam eksperymentować? Dobrze trafiłeś! Na mojej stronie znajdziesz ciekawe pomysły, liczne propozycje – każdy znadzie tu coś dla siebie. Porady i opisy pomogą osiągnąc zamierzony efekt. Po co ryzykować nieudanym eksperymentem? Zajrzyj na moją stronę i urządź dom w swoim stylu. Bliscy i znajomi będą zachwyceni, a Ty zyskasz piękny wygląd domu. Już dziś skorzystaj z oferowanej możliwości jakie daje moja strona -mnóstwo ciekawych inspiracji. Wystarczy wejść i się rozgościć. Odwiedź moją stronę koniecznie, spodoba się Tobie na pewno. Zapraszam!
Jak urządzić wnętrze domu
Na moim blogu chciałbym abyście poznali możliwości urządzania domu, a także związane z tym projekty. Wielu osobom się wydaje, że ładnie urządzony dom musi bardzo dużo kosztować nic bardziej mylnego. Ja wychodzę z założenie ze ładnie wyglądający musi być urządzony z gustem. Staram się by na mojej stronie były projekty wnętrz. Śledząc nowinki, a także odwiedzając targi wychwytuje w mojej opinii ciekawe rzeczy. Takie ozdoby na giełdach nie są drogie. Na stronie możecie znaleźć porady dotyczące wnętrz, projektowania i wystroju domu. Skupiliśmy się także na pojedynczych pomieszczeniach typu kuchnia, łazienka i salon. Mam nadzieję, że stron będzie pomocna. Jeśli macie jakieś uwagi piszcie, zawsze odpowiem.
Sonda

Czego wykonujesz remont?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...