Rośliny w łazience

Aby urozmaicić nieco wnętrze, można wprowadzić do naszej łazienki rośliny. Rośliny w łazience Klimat w niej panujący jest ciepły i wilgotny, a więc zbliżony do tropikalnego.

Mamy naprawdę szeroki wybór. Przykładowo możemy zdecydować się na: paproć, storczyka, fikusa pnącego, fitonię, dracenę, monstera, pisonię, pokrzywca, sagowca, zielistka czy widliczkę. Jedynymi kwiatami, które nie nadają się do łazienki, są kaktusy i rośliny z grupy sukulentów. Nadmiar wody powoduje bowiem ich stopniowe gnicie i obumieranie.

Rośliny nie mogą zostać ulokowane w sąsiedztwie środków chemicznych i być narażone na kontakt z wodą. Warto więc o tym pamiętać już na etapie planowania.

Przeszkodą w hodowli jest brak okna, a więc i brak światła, które jest przecież niezbędne do przeprowadzenia procesu fotosyntezy. Rośliny w łazience Można jednak sobie z tym poradzić poprzez zapewnienie sztucznego oświetlenia (specjalne lampy możemy nabyć w sklepach ogrodniczych i z wyposażeniem wnętrz) i wyborze cieniolubnych roślin. Jeśli jednak nasza łazienka jest bardzo dobrze oświetlona, powinniśmy zdecydować się na: fikusy, storczyki, bluszcze, maranty, draceny, papirusy itp.

Umieszczenie roślin w łazienkach sprawi, że nabiorą one mniej sterylnego charakteru i osobliwego uroku. Rośliny w łazience Ponadto większość z nich nie sprawia problemów w uprawie, a ich wygląd cieszy oczy przez wiele lat.

Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany żeby skomentować.

Jak urządzić wnętrze domu
Na moim blogu chciałbym abyście poznali możliwości urządzania domu, a także związane z tym projekty. Wielu osobom się wydaje, że ładnie urządzony dom musi bardzo dużo kosztować nic bardziej mylnego. Ja wychodzę z założenie ze ładnie wyglądający musi być urządzony z gustem. Staram się by na mojej stronie były projekty wnętrz. Śledząc nowinki, a także odwiedzając targi wychwytuje w mojej opinii ciekawe rzeczy. Takie ozdoby na giełdach nie są drogie. Na stronie możecie znaleźć porady dotyczące wnętrz, projektowania i wystroju domu. Skupiliśmy się także na pojedynczych pomieszczeniach typu kuchnia, łazienka i salon. Mam nadzieję, że stron będzie pomocna. Jeśli macie jakieś uwagi piszcie, zawsze odpowiem.
Nie znasz się na wnętrzach, ale chcesz dokonać zmian w wyglądzie swojego domu? Boisz się sam eksperymentować? Dobrze trafiłeś! Na mojej stronie znajdziesz ciekawe pomysły, liczne propozycje – każdy znadzie tu coś dla siebie. Porady i opisy pomogą osiągnąc zamierzony efekt. Po co ryzykować nieudanym eksperymentem? Zajrzyj na moją stronę i urządź dom w swoim stylu. Bliscy i znajomi będą zachwyceni, a Ty zyskasz piękny wygląd domu. Już dziś skorzystaj z oferowanej możliwości jakie daje moja strona -mnóstwo ciekawych inspiracji. Wystarczy wejść i się rozgościć. Odwiedź moją stronę koniecznie, spodoba się Tobie na pewno. Zapraszam!
Sonda

Czego wykonujesz remont?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...