Ściana zieleni

Czy gleba jest niezbędna dla roślin? Ściana zieleni Zapewne wiele osób powiedziałoby, że owszem, ponieważ rozpuszczone tam sole mineralne i znajdująca się w niej woda są niezbędnymi substratami procesu fotosyntezy. Z pewnością fakt, iż w naturze rośliny rosną właśnie na pionowych ścianach, was zaskoczy. Skały, pnie drzew, zbocza, urwiska, klify czy wejścia do jaskiń, a także po prostu ściany.

 

Motyw wiszącego ogrodu obecny jest niemal wszędzie: zarówno na zewnątrz jak i w nowoczesnych domach handlowych, biurowcach czy domach prywatnych. Zielone ściany poprawiają jakość powietrza, są elementami konstrukcyjnymi, które wygłuszają i zatrzymują ciepło, co wpływa na temperaturę powietrza. Ściana zieleni Ponadto to miejsce, gdzie żyją owady i małe zwierzęta, a także zbiorniki dla wód opadowych.

 

Trzon konstrukcji stanowi metalowa rama, która stoi lub wisi na ścianie. Znajduje się na niej warstwa PVC, zapewniająca wodoodporność, a także warstwa filcowa z poliamidu, która pełni funkcje podłoża dla korzeni. Ściana zieleni jest bardzo lekka i zajmuje mało przestrzeni.

 

Wybierając rośliny powinniśmy kierować się ich indywidualnymi wymaganiami i potrzebami. Jeśli nasza instalacja ma być pod gołym niebem, powinniśmy wybrać rośliny odporne na warunki klimatyczne. Ściana zieleni We wnętrzach wybór jest zdecydowanie większy, gdyż kontrolowana przez nas temperatura powietrza pozwala na sadzenie ozdobnych, ciepłolubnych gatunków.

 

Wiszący ogród potrafi całkowicie zmienić charakter wnętrz i ogrodu. Zieleń wnosi żywe akcenty, jest też formą wyrazu artystycznego. Może więc warto zastanowić się nad ścianą porośniętą roślinami?

Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany żeby skomentować.

Jak urządzić wnętrze domu
Na moim blogu chciałbym abyście poznali możliwości urządzania domu, a także związane z tym projekty. Wielu osobom się wydaje, że ładnie urządzony dom musi bardzo dużo kosztować nic bardziej mylnego. Ja wychodzę z założenie ze ładnie wyglądający musi być urządzony z gustem. Staram się by na mojej stronie były projekty wnętrz. Śledząc nowinki, a także odwiedzając targi wychwytuje w mojej opinii ciekawe rzeczy. Takie ozdoby na giełdach nie są drogie. Na stronie możecie znaleźć porady dotyczące wnętrz, projektowania i wystroju domu. Skupiliśmy się także na pojedynczych pomieszczeniach typu kuchnia, łazienka i salon. Mam nadzieję, że stron będzie pomocna. Jeśli macie jakieś uwagi piszcie, zawsze odpowiem. tapety.org/169-wzory-geometryczne
Nie znasz się na wnętrzach, ale chcesz dokonać zmian w wyglądzie swojego domu? Boisz się sam eksperymentować? Dobrze trafiłeś! Na mojej stronie znajdziesz ciekawe pomysły, liczne propozycje – każdy znadzie tu coś dla siebie. Porady i opisy pomogą osiągnąc zamierzony efekt. Po co ryzykować nieudanym eksperymentem? Zajrzyj na moją stronę i urządź dom w swoim stylu. Bliscy i znajomi będą zachwyceni, a Ty zyskasz piękny wygląd domu. Już dziś skorzystaj z oferowanej możliwości jakie daje moja strona -mnóstwo ciekawych inspiracji. Wystarczy wejść i się rozgościć. Odwiedź moją stronę koniecznie, spodoba się Tobie na pewno. Zapraszam!
Sonda

Czego wykonujesz remont?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...