Spiżarnia

Przez wiele lat spiżarnia była pomieszczeniem niedocenianym, jednak to zmieniło się, gdy ludzie przekonali się o jej funkcjonalności. Spiżarnia Statystycznie większość z nas woli mieć zapasy pod ręką, dlatego to rozwiązanie występuje już nie tylko w domach, lecz także większych mieszkaniach. Pozwala ono na lepszą organizację i zdecydowanie łatwiej jest utrzymać porządek.

Dawniej celem spiżarni było przechowywanie produktów spożywczych w temperaturze niższej od otoczenia. Jej temperatura to średnio 10 – 15 o C.  Dziś służą do tego odpowiednio pojemne lodówki i zamrażarki, dlatego pod tym względem spiżarnia przestała dziś być potrzebna. Wykorzystuje się ją raczej do przechowywani przetworów, robienia zapasów czy choćby przechowywania sprzętów gospodarstwa domowego, z którego nie korzystamy na co dzień. Spiżarnia To sprawia, że w naszej kuchni jest dużo więcej miejsca.

Najczęściej spiżarnie urządzane są po drodze do kuchni (w domach) lub w małych wnękach i komórkach (większe mieszkanie). Najlepiej umiejscowić ją w pomieszczeniu nieogrzewanym, usytuowanym w północnej, czyli najchłodniejszej, części domu, przy jego zewnętrznej ścianie. Pomieszczenie może mieć nieregularny kształt. Powinno mieć także osobny kanał wentylacji lub dostęp do małego okienka z nawiewnikami. Nie powinniśmy zanadto eksponować naszej spiżarni, ze względu na jej czysto gospodarczy charakter.

Spiżarnia jest zazwyczaj połączona z kuchnią, gdyż jest to po prostu bardzo wygodne. Pomieszczenia oddzielają albo przesuwane chowane w ścianie albo harmonijkowe drzwi. Spiżarnia Można też zdecydować się na drzwi tradycyjne, otwierane w stronę kuchni.

Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany żeby skomentować.

Jak urządzić wnętrze domu
Na moim blogu chciałbym abyście poznali możliwości urządzania domu, a także związane z tym projekty. Wielu osobom się wydaje, że ładnie urządzony dom musi bardzo dużo kosztować nic bardziej mylnego. Ja wychodzę z założenie ze ładnie wyglądający musi być urządzony z gustem. Staram się by na mojej stronie były projekty wnętrz. Śledząc nowinki, a także odwiedzając targi wychwytuje w mojej opinii ciekawe rzeczy. Takie ozdoby na giełdach nie są drogie. Na stronie możecie znaleźć porady dotyczące wnętrz, projektowania i wystroju domu. Skupiliśmy się także na pojedynczych pomieszczeniach typu kuchnia, łazienka i salon. Mam nadzieję, że stron będzie pomocna. Jeśli macie jakieś uwagi piszcie, zawsze odpowiem. klimatyzacja precyzyjna
Nie znasz się na wnętrzach, ale chcesz dokonać zmian w wyglądzie swojego domu? Boisz się sam eksperymentować? Dobrze trafiłeś! Na mojej stronie znajdziesz ciekawe pomysły, liczne propozycje – każdy znadzie tu coś dla siebie. Porady i opisy pomogą osiągnąc zamierzony efekt. Po co ryzykować nieudanym eksperymentem? Zajrzyj na moją stronę i urządź dom w swoim stylu. Bliscy i znajomi będą zachwyceni, a Ty zyskasz piękny wygląd domu. Już dziś skorzystaj z oferowanej możliwości jakie daje moja strona -mnóstwo ciekawych inspiracji. Wystarczy wejść i się rozgościć. Odwiedź moją stronę koniecznie, spodoba się Tobie na pewno. Zapraszam!
Sonda

Czego wykonujesz remont?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...