Styl art. deco

Art. deco to modernistyczne dążenie do prostoty połączone z tradycją. Styl art. deco Charakteryzuje się zgeometryzowaniem, a także jasną, żywą kolorystyką. W ciągu ostatnich kilkunastu lat zainteresowanie tym stylem nasiliło się.

W stylu dominują przedmioty i meble z lat dwudziestych i trzydziestych, a także nowe, specjalnie stylizowane. Owe meble cechuje niezwykła trwałość, solidność i dobra jakość. Na ogół wykonywane są ręcznie z niezwykłą dokładnością. Miękkie kanapy o opływowych kształtach, kwieciste tapety, funkcjonalne drobiazgi inspirowane zdobieniami egipskimi czy klasycznymi greckimi łagodzą masywne biurka i komody. Dąży się tutaj przede wszystkim do zachowania porządku i geometryzacji, przy jednoczesnej dbałości o dekoratywność, elegancję i komfort.

Istotną rolę pełni tutaj drewno, metalowe akcenty i naturalne tkaniny, które dopełniają secesyjne, płynne linie, geometryczne kształty, florystyczne elementy, a także motywy postaci kobiet i zwierząt. Styl art. deco Nie można sobie tutaj pozwolić na przypadkowe przedmioty – każdy z nich powinien synchronizować z wnętrzem, co utworzy spójną całość. Ponadto należy pamiętać o funkcjonalności, bo art. deco to przede wszystkim funkcjonalność połączona z finezją.

Urządzenie mieszkania w stylu art. deco jest idealnym rozwiązaniem dla miłośników klasycznych form. Styl art. deco Warto pamiętać o detalach, które sprawią, że kreowany przez nas styl nabierze autentyczności np. małe kolorowe kosteczki na podłodze lub ścianach w łazience układające się w cieniowany wzór.

Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany żeby skomentować.

Jak urządzić wnętrze domu
Na moim blogu chciałbym abyście poznali możliwości urządzania domu, a także związane z tym projekty. Wielu osobom się wydaje, że ładnie urządzony dom musi bardzo dużo kosztować nic bardziej mylnego. Ja wychodzę z założenie ze ładnie wyglądający musi być urządzony z gustem. Staram się by na mojej stronie były projekty wnętrz. Śledząc nowinki, a także odwiedzając targi wychwytuje w mojej opinii ciekawe rzeczy. Takie ozdoby na giełdach nie są drogie. Na stronie możecie znaleźć porady dotyczące wnętrz, projektowania i wystroju domu. Skupiliśmy się także na pojedynczych pomieszczeniach typu kuchnia, łazienka i salon. Mam nadzieję, że stron będzie pomocna. Jeśli macie jakieś uwagi piszcie, zawsze odpowiem.
Nie znasz się na wnętrzach, ale chcesz dokonać zmian w wyglądzie swojego domu? Boisz się sam eksperymentować? Dobrze trafiłeś! Na mojej stronie znajdziesz ciekawe pomysły, liczne propozycje – każdy znadzie tu coś dla siebie. Porady i opisy pomogą osiągnąc zamierzony efekt. Po co ryzykować nieudanym eksperymentem? Zajrzyj na moją stronę i urządź dom w swoim stylu. Bliscy i znajomi będą zachwyceni, a Ty zyskasz piękny wygląd domu. Już dziś skorzystaj z oferowanej możliwości jakie daje moja strona -mnóstwo ciekawych inspiracji. Wystarczy wejść i się rozgościć. Odwiedź moją stronę koniecznie, spodoba się Tobie na pewno. Zapraszam!
Sonda

Czego wykonujesz remont?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...