Styl eklektyczny

Styl eklektyczny, kryjący się pod hasłem: „gustowny misz-masz” czy „artystyczny nieład”, definiowany jest często  jako połączenie rustykalności i nowoczesności. Styl eklektyczny Cechą charakterystyczną jest wszechobecne drewno, niespotykane kształty, duże, rzucające się w oczy meble, przemyślane, ciekawe akcesoria. To połączenie nowoczesnych, funkcjonalnych rozwiązań ze zgromadzonymi przez nas pamiątkami lub elementami z innych stylów aranżacyjnych. Połączenie kilku opozycyjnych styli jest bardzo trudne, gdyż wymaga od nas wyczucia dobrego smaku, które umożliwi nam stworzenie jednej, spójnej i niepowtarzalnej całości. Nie można sobie tutaj pozwolić na całkowitą swobodę, a dobór każdego nowego elementu powinien być świadomy i przemyślany.

Bardzo dobrze prezentują się tu meble z różnych epok w odsłonach nowoczesnych, lecz także zwykłe, naturalistyczne, drewniane i surowe. Styl eklektyczny Zestawiać można niemal wszystko, wszelkie kontrasty są tutaj pożądane. Najlepiej jednak łączyć meble o neutralnych, stonowanych barwach, gdyż jest to prostsze niż zestawianie elementów o  krzykliwych kolorach. Nieumiejętne kontrastowanie mebli rodzi istny chaos, dlatego należy być bardzo ostrożnym.

W kolorystyce należy zachować umiar. Dobrze jest zdecydować się na wspólną barwę ścian i podłóg. Doskonałym tłem do eksponowania sprzętów są kolory jasne, nieprzytłaczające.

Eklektyzm sprawdza się u osób, które nie posiadają konkretnego, ulubionego stylu, lubią eksperymentować i pragną uzyskać własne, autentyczne i funkcjonalne wnętrze. Styl eklektyczny Ponadto mają potrzebne wyczucie, by zachować w tym szaleństwie równowagę.

Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany żeby skomentować.

Jak urządzić wnętrze domu
Na moim blogu chciałbym abyście poznali możliwości urządzania domu, a także związane z tym projekty. Wielu osobom się wydaje, że ładnie urządzony dom musi bardzo dużo kosztować nic bardziej mylnego. Ja wychodzę z założenie ze ładnie wyglądający musi być urządzony z gustem. Staram się by na mojej stronie były projekty wnętrz. Śledząc nowinki, a także odwiedzając targi wychwytuje w mojej opinii ciekawe rzeczy. Takie ozdoby na giełdach nie są drogie. Na stronie możecie znaleźć porady dotyczące wnętrz, projektowania i wystroju domu. Skupiliśmy się także na pojedynczych pomieszczeniach typu kuchnia, łazienka i salon. Mam nadzieję, że stron będzie pomocna. Jeśli macie jakieś uwagi piszcie, zawsze odpowiem.
Nie znasz się na wnętrzach, ale chcesz dokonać zmian w wyglądzie swojego domu? Boisz się sam eksperymentować? Dobrze trafiłeś! Na mojej stronie znajdziesz ciekawe pomysły, liczne propozycje – każdy znadzie tu coś dla siebie. Porady i opisy pomogą osiągnąc zamierzony efekt. Po co ryzykować nieudanym eksperymentem? Zajrzyj na moją stronę i urządź dom w swoim stylu. Bliscy i znajomi będą zachwyceni, a Ty zyskasz piękny wygląd domu. Już dziś skorzystaj z oferowanej możliwości jakie daje moja strona -mnóstwo ciekawych inspiracji. Wystarczy wejść i się rozgościć. Odwiedź moją stronę koniecznie, spodoba się Tobie na pewno. Zapraszam!
Sonda

Czego wykonujesz remont?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...