Styl ekologiczny

Styl eko jest uznawany za najbardziej przyjazny człowiekowi, gdyż odwołuje się do natury, bezpretensjonalnych rozwiązań i niezwykłej prostoty. Styl ekologiczny To przejaw tęsknoty za naturalnym pięknem, próba dążenia do wyciszenia i uzyskania harmonii.

Wnętrza utrzymane w stylu ekologicznym cechuje minimalizm i naturalizm. Meble zazwyczaj wyprodukowane są zgodnie z zasadami ekologii, z jak najmniejszą szkodą dla środowiska. Często wykonuje się je z rattanu lub drewna kauczukowego.  Zwolennicy tego stylu często decydują się na produkty oznaczone znakiem „fair trade” (tzw. sprawiedliwy handel – międzynarodowy ruch mający na celu pomoc w rozwoju dla drobnych wytwórców Trzeciego Świata).

Kolorystyka jest dość neutralna (biele [często przydymione], ciepłe szarości, beże, brązy, antracyt, żółcie i zielenie, błękity, szafiry). Styl ekologiczny Na ścianach często występują nadruki lasów, łąk czy kwiatów, natomiast podłogi wykonywane są głównie z desek lub kamienia. Występują tu także naturalne materiały takie jak: wiklina, len i bawełna. Wnętrze uzupełniają trzcinowe dywany, wiklinowe koszyki, bambusowe rolety czy ceramika o naturalnych barwach. Ważne jest wprowadzenie chociaż kilku elementów z surowców odnawialnych.

W stylu ważny jest nie tylko wystrój, lecz także energooszczędność. Warto więc postawić na sprzęt przyjazny środowisku – energooszczędne lodówki, które wykorzystują energię wytworzoną przez sprzęty kuchenne czy pralki, które zużywają mniej wody i środków piorących.

Styl eko zyskuje coraz więcej zwolenników. Styl ekologiczny Nic dziwnego – we wnętrzu utrzymanym w neutralnej kolorystyce, otoczeni naturalnymi tworzywami, czujemy się zdrowsi, zrelaksowani i wypoczęci.

Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany żeby skomentować.

Jak urządzić wnętrze domu
Na moim blogu chciałbym abyście poznali możliwości urządzania domu, a także związane z tym projekty. Wielu osobom się wydaje, że ładnie urządzony dom musi bardzo dużo kosztować nic bardziej mylnego. Ja wychodzę z założenie ze ładnie wyglądający musi być urządzony z gustem. Staram się by na mojej stronie były projekty wnętrz. Śledząc nowinki, a także odwiedzając targi wychwytuje w mojej opinii ciekawe rzeczy. Takie ozdoby na giełdach nie są drogie. Na stronie możecie znaleźć porady dotyczące wnętrz, projektowania i wystroju domu. Skupiliśmy się także na pojedynczych pomieszczeniach typu kuchnia, łazienka i salon. Mam nadzieję, że stron będzie pomocna. Jeśli macie jakieś uwagi piszcie, zawsze odpowiem. http://kuchenne-aranzacje.pl/meble-kuchenne-musza-byc-wymiar/
Nie znasz się na wnętrzach, ale chcesz dokonać zmian w wyglądzie swojego domu? Boisz się sam eksperymentować? Dobrze trafiłeś! Na mojej stronie znajdziesz ciekawe pomysły, liczne propozycje – każdy znadzie tu coś dla siebie. Porady i opisy pomogą osiągnąc zamierzony efekt. Po co ryzykować nieudanym eksperymentem? Zajrzyj na moją stronę i urządź dom w swoim stylu. Bliscy i znajomi będą zachwyceni, a Ty zyskasz piękny wygląd domu. Już dziś skorzystaj z oferowanej możliwości jakie daje moja strona -mnóstwo ciekawych inspiracji. Wystarczy wejść i się rozgościć. Odwiedź moją stronę koniecznie, spodoba się Tobie na pewno. Zapraszam!
Sonda

Czego wykonujesz remont?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...