Styl kolonialny

W XVIII i XIX wieku wraz z rosnącą liczbą kolonii narodził się nowy styl. Styl kolonialny Głównym założeniem było przeniesienie dotychczasowych manier aranżacyjnych na tropikalne warunki. Przywożenie oryginalnych mebli z Europy okazało się wielce nieopłacalne, gdyż tamtejsze drewno źle reagowało na wysokie temperatury. Do produkcji zaczęto więc wykorzystywać takie materiały jak: bambus, mahoń, venge, palisander, rattan, merbau, wiklina itd.

Egzotyczne drewno głębokiego ciemnego koloru jest uzupełniane przez szlachetne tkaniny. Meble odznaczają się dużą prostotą i małą ilością zdobień, dlatego idealnie synchronizują ze stylem nowoczesnym. Są woskowane i polerowane ręcznie, a ich wykończenia świadczą o historycznym pochodzeniu. Styl kolonialny Ponadto stosuje się specjalne zabiegi stylizujące – intarsje (wykładanie powierzchni przedmiotów drewnianych innymi gatunkami drewna), inkrustacje (wykonywanie wgłębień w podłożu i wklejaniu w nie odpowiednio przyciętych płytek z różnych materiałów) a także sztuczne postarzanie mebli (np. imitacja otworów po kornikach). Najbardziej charakterystyczne są meble biurowe – masywne biurka, przeszklone szafy biblioteczne itd. Całość jest utrzymana w stonowanej kolorystyce – w kolorach ziemi – brązach i piaskowych beżach.

Styl łączy prostotę form, klimat Dalekiego Wschodu wraz z egzotycznym drewnem, co daje niezwykły efekt. Jest eklektyczny i różnorodny, charakteryzujący się wysoką elegancją i standardem. Styl kolonialny  Współcześnie kojarzy się głównie z zastosowaniem materiałów tropikalnych, lecz jest również oparty na trendach europejskich.

Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany żeby skomentować.

Jak urządzić wnętrze domu
Na moim blogu chciałbym abyście poznali możliwości urządzania domu, a także związane z tym projekty. Wielu osobom się wydaje, że ładnie urządzony dom musi bardzo dużo kosztować nic bardziej mylnego. Ja wychodzę z założenie ze ładnie wyglądający musi być urządzony z gustem. Staram się by na mojej stronie były projekty wnętrz. Śledząc nowinki, a także odwiedzając targi wychwytuje w mojej opinii ciekawe rzeczy. Takie ozdoby na giełdach nie są drogie. Na stronie możecie znaleźć porady dotyczące wnętrz, projektowania i wystroju domu. Skupiliśmy się także na pojedynczych pomieszczeniach typu kuchnia, łazienka i salon. Mam nadzieję, że stron będzie pomocna. Jeśli macie jakieś uwagi piszcie, zawsze odpowiem.
Nie znasz się na wnętrzach, ale chcesz dokonać zmian w wyglądzie swojego domu? Boisz się sam eksperymentować? Dobrze trafiłeś! Na mojej stronie znajdziesz ciekawe pomysły, liczne propozycje – każdy znadzie tu coś dla siebie. Porady i opisy pomogą osiągnąc zamierzony efekt. Po co ryzykować nieudanym eksperymentem? Zajrzyj na moją stronę i urządź dom w swoim stylu. Bliscy i znajomi będą zachwyceni, a Ty zyskasz piękny wygląd domu. Już dziś skorzystaj z oferowanej możliwości jakie daje moja strona -mnóstwo ciekawych inspiracji. Wystarczy wejść i się rozgościć. Odwiedź moją stronę koniecznie, spodoba się Tobie na pewno. Zapraszam!
Sonda

Czego wykonujesz remont?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...