Styl minimalistyczny

Idealny dla tych, którzy poszukują najprostszych rozwiązań. Styl minimalistyczny To ucieczka od zdobień, wyszukanych form, skupienie się na przejrzystości, proporcjonalności i ogólnym porządku. Kolebką tego stylu jest Japonia, gdzie od lat dąży się do uzyskania prostoty, wyciszenia i doskonałości w jednym.

Formy są proste, wręcz ascetyczne, pozbawione jakichkolwiek ozdób. Dominują tu kąty i geometryczne kształty. Charakterystyczną cechą mebli jest ich niewielki rozmiar i prosta forma. Rolę głównego elementu dekoracyjnego może pełnić efektowna kanapa lub fotel, który wyróżnia się na tle surowego wnętrza. Bardzo istotne jest tutaj oświetlenie. Kilka punktów świetlnych w odpowiednich miejscach ożywia nieco wnętrze.

Jeśli zaś chodzi o paletę barw, dominują tu jasne, jednolite kolory, w zarówno naturalnych jak i intensywnych odcieniach. Styl minimalistyczny Stonowane barwy często łączą się z pojedynczymi elementami (takimi, które mają rzucać się w oczy).

Nie powinno być tu zbyt wiele dominujących elementów. Należy skupić się na jednym, który ożywi wnętrze (np. wielki stół, kanapa w żywym kolorze). Reszta mebli powinna zlewać się z przestrzenią. Na widoku nie powinno być także przedmiotów codziennego użytku, gdyż mogłyby one przytłumić całość.  Panuje tu bowiem zasada: „Im mniej – tym lepiej”.

Styl minimalistyczny z pewnością nie nadaje się dla wszystkich. Styl minimalistyczny Niektórzy lubią mnóstwo przestrzeni, inni zaś twierdzą, że takie wnętrze jest chłodne, surowe i całkowicie pozbawione przytulnego, rodzinnego klimatu.

Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany żeby skomentować.

Jak urządzić wnętrze domu
Na moim blogu chciałbym abyście poznali możliwości urządzania domu, a także związane z tym projekty. Wielu osobom się wydaje, że ładnie urządzony dom musi bardzo dużo kosztować nic bardziej mylnego. Ja wychodzę z założenie ze ładnie wyglądający musi być urządzony z gustem. Staram się by na mojej stronie były projekty wnętrz. Śledząc nowinki, a także odwiedzając targi wychwytuje w mojej opinii ciekawe rzeczy. Takie ozdoby na giełdach nie są drogie. Na stronie możecie znaleźć porady dotyczące wnętrz, projektowania i wystroju domu. Skupiliśmy się także na pojedynczych pomieszczeniach typu kuchnia, łazienka i salon. Mam nadzieję, że stron będzie pomocna. Jeśli macie jakieś uwagi piszcie, zawsze odpowiem.
Nie znasz się na wnętrzach, ale chcesz dokonać zmian w wyglądzie swojego domu? Boisz się sam eksperymentować? Dobrze trafiłeś! Na mojej stronie znajdziesz ciekawe pomysły, liczne propozycje – każdy znadzie tu coś dla siebie. Porady i opisy pomogą osiągnąc zamierzony efekt. Po co ryzykować nieudanym eksperymentem? Zajrzyj na moją stronę i urządź dom w swoim stylu. Bliscy i znajomi będą zachwyceni, a Ty zyskasz piękny wygląd domu. Już dziś skorzystaj z oferowanej możliwości jakie daje moja strona -mnóstwo ciekawych inspiracji. Wystarczy wejść i się rozgościć. Odwiedź moją stronę koniecznie, spodoba się Tobie na pewno. Zapraszam!
Sonda

Czego wykonujesz remont?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...