Styl nowoczesny

A może by tak postawić na minimalizm, nowoczesną technologię i materiały? Może by tak wykreować w ten sposób otwartą przestrzeń i ograniczyć wszelkie podziały? Oszczędność formy jest w tym wypadku niezwykłą zaletą, gdyż wnętrza utrzymane w stylu nowoczesnym zachwycają swoją prostotą. Jedną z najważniejszych zasad jest dążenie do otwartej przestrzeni. Poszczególne części pomieszczeń wyodrębnia się poprzez oświetlenie, różnorodność materiałów, a także zróżnicowanie kolorów ścian i podłóg.
Tradycyjne ściany zastępowane są przez rozsuwane drzwi z matowego szkła lub okna działowe. Jasne drewno często łączy się ze stalowymi elementami. Ponadto wykorzystuje się takie materiały jak: stal chromowana, nierdzewna, malowana, tworzywa sztuczne. Wzornictwo jest tutaj bardzo stylowe i ascetyczne. Dodatkowo należy pamiętać o niewielkiej ilości sprzętów.
Jedną z odmian stylu nowoczesnego jest high – tech. Kolorystyka jest tutaj chłodna, a wystrój bardzo surowy: klimat nowoczesnego laboratorium lub wnętrz industrialnych. Najczęściej stosuje się tu tworzywa sztuczne, szkło oraz metal. Specyficzne, techniczne oświetlenie idealnie synchronizuje z chłodem wnętrza. Nie zabraknie tu świateł niebieskich czy fioletowych.
Nie trzeba jednak decydować się na chłodny wystrój – styl nowoczesny może posiadać także akcenty oranżu, czerwieni i brązu, które z pewnością nadadzą wnętrzu przytulnego wyrazu. Jest to tzw. Ciepły styl nowoczesny, który charakteryzuje się zastosowaniem kontrastowych barw i drewna na meblach i elementach wykończeniowych.
W tym stylu odnajdzie się niemal każdy. Jest on niezwykle uniwersalny, a także daje spore możliwości. W ostatnich czasach stał się bardzo popularny, dlatego może okazać się idealny także dla Was.

Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany żeby skomentować.

Nie znasz się na wnętrzach, ale chcesz dokonać zmian w wyglądzie swojego domu? Boisz się sam eksperymentować? Dobrze trafiłeś! Na mojej stronie znajdziesz ciekawe pomysły, liczne propozycje – każdy znadzie tu coś dla siebie. Porady i opisy pomogą osiągnąc zamierzony efekt. Po co ryzykować nieudanym eksperymentem? Zajrzyj na moją stronę i urządź dom w swoim stylu. Bliscy i znajomi będą zachwyceni, a Ty zyskasz piękny wygląd domu. Już dziś skorzystaj z oferowanej możliwości jakie daje moja strona -mnóstwo ciekawych inspiracji. Wystarczy wejść i się rozgościć. Odwiedź moją stronę koniecznie, spodoba się Tobie na pewno. Zapraszam!
Jak urządzić wnętrze domu
Na moim blogu chciałbym abyście poznali możliwości urządzania domu, a także związane z tym projekty. Wielu osobom się wydaje, że ładnie urządzony dom musi bardzo dużo kosztować nic bardziej mylnego. Ja wychodzę z założenie ze ładnie wyglądający musi być urządzony z gustem. Staram się by na mojej stronie były projekty wnętrz. Śledząc nowinki, a także odwiedzając targi wychwytuje w mojej opinii ciekawe rzeczy. Takie ozdoby na giełdach nie są drogie. Na stronie możecie znaleźć porady dotyczące wnętrz, projektowania i wystroju domu. Skupiliśmy się także na pojedynczych pomieszczeniach typu kuchnia, łazienka i salon. Mam nadzieję, że stron będzie pomocna. Jeśli macie jakieś uwagi piszcie, zawsze odpowiem.
Sonda

Czego wykonujesz remont?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...