Styl retro

Styl retro to jeden z najmodniejszych stylów. Styl retro Spotykany jest również w kuchni, gdzie zachwyca, inspiruje, ożywia wspomnienia i wprowadza ciepły, domowy klimat. W wystroju wnętrza odnajdujemy elementy odwołań do tradycji np. ozdobne maselniczki, młynki do kawy, drewniane miseczki, deski do krojenia i inne przybory kuchenne czy wspaniałe warkocze czosnku zawieszone na ścianie.
Efekt tradycyjnej, rodzinnej kuchni można dodatkowo podkreślić poprzez odpowiednie dekoracje ścian, drewniane panele na podłodze, stylizowane lub odrestaurowane meble. Ogromnym plusem jest fakt, iż sami możemy postarzyć nasze segmenty poprzez zastosowanie odpowiednich preparatów.
Kuchnia w stylu retro może być wyposażona w nowoczesne, stylizowane urządzenia AGD. Idealnie łączą one ową nowoczesność z tradycyjnym designem.
Styl retro W tym stylu liczy się pomysłowość. Można np. wprowadzić motyw gwiazd kina sprzed kilku dekad (Audrey Hepburn, Marylin Manroe) i powiesić ich portrety na ścianach lub przyczepić magnesy z ich podobizną na lodówce. Wszelkie kolorowe i zabawne pop arty nierzadko kojarzą się z retro i są często wykorzystywane w aranżacji.
Naszą kuchnię mogą także ozdobić anioły! Idealne będą zarówno te delikatne, białe, zrobione na szydełku, jak i figurki z masy plastycznej. Mogą one podtrzymywać firankę w oknie, ozdabiać półki albo ściany. Atmosferę kreujemy dodatkami.
Warto także urozmaicić wystrój kuchni kwiatami. Ich doniczki można ozdobić techniką decoupage.
Ostatnim elementem będzie ręcznie robiona, ozdobna serweta, która ozdobi nasz prosty, drewniany (czyli charakterystyczny dla retro) stół. Styl retro Można także postawić na nim liczne wiklinowe podstawki czy ceramikę w klimacie lat pięćdziesiątych.

Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany żeby skomentować.

Jak urządzić wnętrze domu
Na moim blogu chciałbym abyście poznali możliwości urządzania domu, a także związane z tym projekty. Wielu osobom się wydaje, że ładnie urządzony dom musi bardzo dużo kosztować nic bardziej mylnego. Ja wychodzę z założenie ze ładnie wyglądający musi być urządzony z gustem. Staram się by na mojej stronie były projekty wnętrz. Śledząc nowinki, a także odwiedzając targi wychwytuje w mojej opinii ciekawe rzeczy. Takie ozdoby na giełdach nie są drogie. Na stronie możecie znaleźć porady dotyczące wnętrz, projektowania i wystroju domu. Skupiliśmy się także na pojedynczych pomieszczeniach typu kuchnia, łazienka i salon. Mam nadzieję, że stron będzie pomocna. Jeśli macie jakieś uwagi piszcie, zawsze odpowiem. http://lampykemar.pl/207-karoni
Nie znasz się na wnętrzach, ale chcesz dokonać zmian w wyglądzie swojego domu? Boisz się sam eksperymentować? Dobrze trafiłeś! Na mojej stronie znajdziesz ciekawe pomysły, liczne propozycje – każdy znadzie tu coś dla siebie. Porady i opisy pomogą osiągnąc zamierzony efekt. Po co ryzykować nieudanym eksperymentem? Zajrzyj na moją stronę i urządź dom w swoim stylu. Bliscy i znajomi będą zachwyceni, a Ty zyskasz piękny wygląd domu. Już dziś skorzystaj z oferowanej możliwości jakie daje moja strona -mnóstwo ciekawych inspiracji. Wystarczy wejść i się rozgościć. Odwiedź moją stronę koniecznie, spodoba się Tobie na pewno. Zapraszam!
Sonda

Czego wykonujesz remont?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...