Trawy ozdobne

Jeśli chcemy stworzyć efektywne, dekoracyjne kompozycje, zaakcentować wybrane fragmenty ogrodu i zwiększyć jego ogólną dekoratywność, powinniśmy rozważyć zakup traw ozdobnych. Doskonale pasują do ogrodów w stylu japońskim, komponują się z architekturą nowoczesną. Szczególnie efektowne są te wysokie egzotyczne, o kwitnących źdźbłach i kłosach przypominających wodne fontanny.

 

Trawy spełniają swoją funkcję przez większą część roku, z wyjątkiem wczesnej wiosny. Szczególnie zachwycają jesienią, ponieważ posiadają wtedy kwitnące kłosy. Wraz z innymi roślinami tworzą niepowtarzalne kompozycje. Często sadzi się je w towarzystwie chryzantem czy astrów,  przy oczkach wodnych i strumieniach czy na trawniku lub w pobliżu żwirowej powierzchni. Kompozycje mogą uzupełniać większe kamienie, które wyglądają estetycznie w zestawieniu z trawami ozdobnymi.

 

Niektóre z nich, np. perłówka są łatwe w uprawie, dobrze znoszą suszę i mróz. W przypadku gatunków ciepłolubnych należy zwracać uwagę, czy rośliny nie marzną. Szczególną popularnością cieszą

Trawy ozdobne urzekają swoją lekkością i naturalnością, są mało wymagające, a przy tym bardzo efektowne: niektóre mają dekoracyjne kwiatostany, inne – ozdobne liście. Warto zaopatrzyć w nie nasz ogród, gdyż ich widok będzie cieszył nasze oczy przez długi czas.

Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany żeby skomentować.

Nie znasz się na wnętrzach, ale chcesz dokonać zmian w wyglądzie swojego domu? Boisz się sam eksperymentować? Dobrze trafiłeś! Na mojej stronie znajdziesz ciekawe pomysły, liczne propozycje – każdy znadzie tu coś dla siebie. Porady i opisy pomogą osiągnąc zamierzony efekt. Po co ryzykować nieudanym eksperymentem? Zajrzyj na moją stronę i urządź dom w swoim stylu. Bliscy i znajomi będą zachwyceni, a Ty zyskasz piękny wygląd domu. Już dziś skorzystaj z oferowanej możliwości jakie daje moja strona -mnóstwo ciekawych inspiracji. Wystarczy wejść i się rozgościć. Odwiedź moją stronę koniecznie, spodoba się Tobie na pewno. Zapraszam!
Jak urządzić wnętrze domu
Na moim blogu chciałbym abyście poznali możliwości urządzania domu, a także związane z tym projekty. http://kartelllodz.pl/ Wielu osobom się wydaje, że ładnie urządzony dom musi bardzo dużo kosztować nic bardziej mylnego. Ja wychodzę z założenie ze ładnie wyglądający musi być urządzony z gustem. Staram się by na mojej stronie były projekty wnętrz. Śledząc nowinki, a także odwiedzając targi wychwytuje w mojej opinii ciekawe rzeczy. Takie ozdoby na giełdach nie są drogie. Na stronie możecie znaleźć porady dotyczące wnętrz, projektowania i wystroju domu. Skupiliśmy się także na pojedynczych pomieszczeniach typu kuchnia, łazienka i salon. Mam nadzieję, że stron będzie pomocna. Jeśli macie jakieś uwagi piszcie, zawsze odpowiem. designerskie wazony kartell dekoracyjne lampiony i latarnie
Sonda

Czego wykonujesz remont?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...