Według feng shui

Niewiele osób orientuje się, o co tak naprawdę w tym chodzi. Feng shui (po chińsku wiatr i woda) określa jakość otaczającej nas przestrzeni i pomaga kształtować ją tak, by była dla nas przyjazna. O jakich podstawowych zasadach powinniśmy pamiętać przy aranżacji naszej sypialni?

Sypialnia powinna być odzwierciedleniem naszej osobowości i najbardziej prywatnym pokojem w całym domu. Tu ważne role odgrywają harmonia i ergonomia. Podstawą jest wygodne łóżko, najlepiej jeśli wykonane zostało z drewna. Bardzo ważny jest komfort domowników, dlatego dostęp do łóżka powinien być łatwy, co nie jest możliwe, jeśli mebel stoi jednym bokiem przy ścianie, a śpią w nim dwie osoby. Poczucie bezpieczeństwa zapewnia zagłówek, a wypoczynkowi sprzyjają elementy dające wrażenie przytulności. Należy więc zadbać o to, by w naszej sypialni znalazła się masa poduszek, miła w dotyku narzuta, miękko układające się zasłony i miękka wykładzina. Warto zastanowić się nad dwoma dywanikami, ulokowanymi po obu stronach łóżka. Takie rozmieszczenie w feng shui jest symbolem partnerstwa. Ponadto należy zadbać o to, by zaraz po przebudzeniu zobaczyć coś, co ucieszy nasze oczy, gdyż wprawi nas to w dobry nastrój. Jeśli za naszym oknem nie ma pięknego krajobrazu tylko np. brudna, szara ulica możemy po prostu powiesić jakiś obraz czy zdjęcie. Ważne by było to coś, co wywołuje w nas przyjemne odczucia.

Odpowiednia aranżacja naszej sypialni jest bardzo ważna, ponieważ jeśli w pomieszczeniu, w którym sypiamy, ogarnia nas spokój i wypoczywamy po męczącym dniu, efekty są widoczne we wszystkich innych sferach naszego życia.

Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany żeby skomentować.

Nie znasz się na wnętrzach, ale chcesz dokonać zmian w wyglądzie swojego domu? Boisz się sam eksperymentować? Dobrze trafiłeś! Na mojej stronie znajdziesz ciekawe pomysły, liczne propozycje – każdy znadzie tu coś dla siebie. Porady i opisy pomogą osiągnąc zamierzony efekt. Po co ryzykować nieudanym eksperymentem? Zajrzyj na moją stronę i urządź dom w swoim stylu. Bliscy i znajomi będą zachwyceni, a Ty zyskasz piękny wygląd domu. Już dziś skorzystaj z oferowanej możliwości jakie daje moja strona -mnóstwo ciekawych inspiracji. Wystarczy wejść i się rozgościć. Odwiedź moją stronę koniecznie, spodoba się Tobie na pewno. Zapraszam!
Jak urządzić wnętrze domu
Na moim blogu chciałbym abyście poznali możliwości urządzania domu, a także związane z tym projekty. Wielu osobom się wydaje, że ładnie urządzony dom musi bardzo dużo kosztować nic bardziej mylnego. Ja wychodzę z założenie ze ładnie wyglądający musi być urządzony z gustem. Staram się by na mojej stronie były projekty wnętrz. Śledząc nowinki, a także odwiedzając targi wychwytuje w mojej opinii ciekawe rzeczy. Takie ozdoby na giełdach nie są drogie. Na stronie możecie znaleźć porady dotyczące wnętrz, projektowania i wystroju domu. Skupiliśmy się także na pojedynczych pomieszczeniach typu kuchnia, łazienka i salon. Mam nadzieję, że stron będzie pomocna. Jeśli macie jakieś uwagi piszcie, zawsze odpowiem.
Sonda

Czego wykonujesz remont?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...