Właściwości domu energooszczędnego

Dom energooszczędny to dom dobrze zaprojektowany. Właściwości domu energooszczędnego Powinien mieć zwartą bryłę, najlepiej jeśli skonstruowany jest na planie prostokąta. Dom energooszczędny to też dom o stosunkowo niewielkiej powierzchni. Najlepiej jeśli bryła budynku nie ma więcej niż 150 metrów kwadratowych. Lepiej zrezygnować z ciekawych pod względem architektonicznym rozwiązań, które by czyniły dom bardziej atrakcyjnym. Wszelkie załamania w konstrukcji budynku, wykusze, balkony to potencjalne mostki termiczne przez, które ciepło ucieka. To samo dotyczy się dachu. Właściwości domu energooszczędnego Najlepiej w przypadku domów energooszczędnych sprawdza się dach dwuspadowy. Im więcej połaci dachu, im więcej załamań i lukarn tym więcej potencjalnych mostków termicznych. Jeśli zaś mowa o wykorzystaniu odnawialnych źródeł energii to okna powinny być skierowane na stronę południową. Lepiej też gdy pomieszczenia typu salon, czy kuchnia w których najwięcej czasu przebywamy nie sąsiadowały z pomieszczeniami przez które ciepło ucieka jak na przykład garaż czy pomieszczenia gospodarcze. Ważna w domach energooszczędnych jest również termoizolacja budynków. Dom należy jak najlepiej ocieplić by uciekało przez niego jak najmniej ciepła. Właściwości domu energooszczędnego Wtedy łatwiej będzie go dogrzać.

Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany żeby skomentować.

Jak urządzić wnętrze domu
Na moim blogu chciałbym abyście poznali możliwości urządzania domu, a także związane z tym projekty. Wielu osobom się wydaje, że ładnie urządzony dom musi bardzo dużo kosztować nic bardziej mylnego. Ja wychodzę z założenie ze ładnie wyglądający musi być urządzony z gustem. Staram się by na mojej stronie były projekty wnętrz. Śledząc nowinki, a także odwiedzając targi wychwytuje w mojej opinii ciekawe rzeczy. Takie ozdoby na giełdach nie są drogie. Na stronie możecie znaleźć porady dotyczące wnętrz, projektowania i wystroju domu. Skupiliśmy się także na pojedynczych pomieszczeniach typu kuchnia, łazienka i salon. Mam nadzieję, że stron będzie pomocna. Jeśli macie jakieś uwagi piszcie, zawsze odpowiem. www.eko-mycie.pl
Nie znasz się na wnętrzach, ale chcesz dokonać zmian w wyglądzie swojego domu? Boisz się sam eksperymentować? Dobrze trafiłeś! Na mojej stronie znajdziesz ciekawe pomysły, liczne propozycje – każdy znadzie tu coś dla siebie. Porady i opisy pomogą osiągnąc zamierzony efekt. Po co ryzykować nieudanym eksperymentem? Zajrzyj na moją stronę i urządź dom w swoim stylu. Bliscy i znajomi będą zachwyceni, a Ty zyskasz piękny wygląd domu. Już dziś skorzystaj z oferowanej możliwości jakie daje moja strona -mnóstwo ciekawych inspiracji. Wystarczy wejść i się rozgościć. Odwiedź moją stronę koniecznie, spodoba się Tobie na pewno. Zapraszam!
Sonda

Czego wykonujesz remont?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...