Wyspa kuchenna

Wyspa kuchenna to duża, wolno stojąca szafka, niestykająca się ze ścianą, wyeksponowana na środku kuchni. Tworzy ją np. blat roboczy z płytą kuchenną, kuchenką czy zlewozmywakiem. Do wyspy można także dołączyć powierzchnię, która zostanie przeznaczona na spożywanie posiłków.

Stała się ona w ostatnich czasach bardzo modna, ponieważ umożliwia wspólne gotowanie, uzupełnia zabudowę o blat i dodatkowe szuflady, a więc usprawnia pracę.  Może także pełnić funkcję stołu i barku od strony salonu. Ponadto umożliwia nam lepszy kontakt z domownikami, ponieważ pracując przy niej zamiast ściany widzimy salon czy jadalnię.

Trzon wyspy może składać się z gotowych szafek kuchennych. Alternatywą jest zbudowanie go z płyt lub wymurowanie czy zastosowanie konstrukcji szkieletowej lub z litego drewna. Tak wykonana konstrukcja umożliwia wstawienie dowolnego mebla kuchennego, który następnie skręca się z płytami trzonu. Konstrukcja szkieletowa z płyt wyspy umożliwia przeprowadzenie niezbędnych instalacji. Ścianki wyspy można pomalować, o ile wykonane są z płyt drewnopochodnych lub wykonanych w konstrukcji szkieletowych i wykończyć wybranym materiałem.

Wyspa stosowana jest od lat w wielkich kuchniach gastronomicznych. Jej podstawową zaletą jest umożliwienie jednoczesnej pracy wielu osób. Nie ulega więc wątpliwości fakt, iż bardzo usprawnia i ułatwia gotowanie. Warto więc przenieść te wygodne rozwiązanie do swojej kuchni.

Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany żeby skomentować.

Nie znasz się na wnętrzach, ale chcesz dokonać zmian w wyglądzie swojego domu? Boisz się sam eksperymentować? Dobrze trafiłeś! Na mojej stronie znajdziesz ciekawe pomysły, liczne propozycje – każdy znadzie tu coś dla siebie. Porady i opisy pomogą osiągnąc zamierzony efekt. Po co ryzykować nieudanym eksperymentem? Zajrzyj na moją stronę i urządź dom w swoim stylu. Bliscy i znajomi będą zachwyceni, a Ty zyskasz piękny wygląd domu. Już dziś skorzystaj z oferowanej możliwości jakie daje moja strona -mnóstwo ciekawych inspiracji. Wystarczy wejść i się rozgościć. Odwiedź moją stronę koniecznie, spodoba się Tobie na pewno. Zapraszam!
Jak urządzić wnętrze domu
Na moim blogu chciałbym abyście poznali możliwości urządzania domu, a także związane z tym projekty. Wielu osobom się wydaje, że ładnie urządzony dom musi bardzo dużo kosztować nic bardziej mylnego. Ja wychodzę z założenie ze ładnie wyglądający musi być urządzony z gustem. Staram się by na mojej stronie były projekty wnętrz. Śledząc nowinki, a także odwiedzając targi wychwytuje w mojej opinii ciekawe rzeczy. Takie ozdoby na giełdach nie są drogie. Na stronie możecie znaleźć porady dotyczące wnętrz, projektowania i wystroju domu. Skupiliśmy się także na pojedynczych pomieszczeniach typu kuchnia, łazienka i salon. Mam nadzieję, że stron będzie pomocna. Jeśli macie jakieś uwagi piszcie, zawsze odpowiem. canopy designs
Sonda

Czego wykonujesz remont?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...