Wyspa kuchenna

Wyspa kuchenna to duża, wolno stojąca szafka, niestykająca się ze ścianą, wyeksponowana na środku kuchni. Wyspa kuchenna Tworzy ją np. blat roboczy z płytą kuchenną, kuchenką czy zlewozmywakiem. Do wyspy można także dołączyć powierzchnię, która zostanie przeznaczona na spożywanie posiłków.

Stała się ona w ostatnich czasach bardzo modna, ponieważ umożliwia wspólne gotowanie, uzupełnia zabudowę o blat i dodatkowe szuflady, a więc usprawnia pracę.  Może także pełnić funkcję stołu i barku od strony salonu. Ponadto umożliwia nam lepszy kontakt z domownikami, ponieważ pracując przy niej zamiast ściany widzimy salon czy jadalnię.

Trzon wyspy może składać się z gotowych szafek kuchennych. Alternatywą jest zbudowanie go z płyt lub wymurowanie czy zastosowanie konstrukcji szkieletowej lub z litego drewna. Tak wykonana konstrukcja umożliwia wstawienie dowolnego mebla kuchennego, który następnie skręca się z płytami trzonu. Wyspa kuchenna Konstrukcja szkieletowa z płyt wyspy umożliwia przeprowadzenie niezbędnych instalacji. Ścianki wyspy można pomalować, o ile wykonane są z płyt drewnopochodnych lub wykonanych w konstrukcji szkieletowych i wykończyć wybranym materiałem.

Wyspa stosowana jest od lat w wielkich kuchniach gastronomicznych. Jej podstawową zaletą jest umożliwienie jednoczesnej pracy wielu osób. Wyspa kuchenna Nie ulega więc wątpliwości fakt, iż bardzo usprawnia i ułatwia gotowanie. Warto więc przenieść te wygodne rozwiązanie do swojej kuchni.

Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany żeby skomentować.

Jak urządzić wnętrze domu
Na moim blogu chciałbym abyście poznali możliwości urządzania domu, a także związane z tym projekty. stoły metalowe Wielu osobom się wydaje, że ładnie urządzony dom musi bardzo dużo kosztować nic bardziej mylnego. Ja wychodzę z założenie ze ładnie wyglądający musi być urządzony z gustem. Staram się by na mojej stronie były projekty wnętrz. Śledząc nowinki, a także odwiedzając targi wychwytuje w mojej opinii ciekawe rzeczy. Takie ozdoby na giełdach nie są drogie. Na stronie możecie znaleźć porady dotyczące wnętrz, projektowania i wystroju domu. Skupiliśmy się także na pojedynczych pomieszczeniach typu kuchnia, łazienka i salon. Mam nadzieję, że stron będzie pomocna. Jeśli macie jakieś uwagi piszcie, zawsze odpowiem. http://www.slowik-okna.pl/blog/okucia-okienne-do-okien-drewnianych.html
Nie znasz się na wnętrzach, ale chcesz dokonać zmian w wyglądzie swojego domu? Boisz się sam eksperymentować? Dobrze trafiłeś! Na mojej stronie znajdziesz ciekawe pomysły, liczne propozycje – każdy znadzie tu coś dla siebie. Porady i opisy pomogą osiągnąc zamierzony efekt. Po co ryzykować nieudanym eksperymentem? Zajrzyj na moją stronę i urządź dom w swoim stylu. Bliscy i znajomi będą zachwyceni, a Ty zyskasz piękny wygląd domu. Już dziś skorzystaj z oferowanej możliwości jakie daje moja strona -mnóstwo ciekawych inspiracji. Wystarczy wejść i się rozgościć. Odwiedź moją stronę koniecznie, spodoba się Tobie na pewno. Zapraszam!
Sonda

Czego wykonujesz remont?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...