Zapomnij o trybie stand-by

Przełączenie używania RTV czy AGD na stan czuwania jest bardzo wygodne. Wygoda jednak kosztuje. W przeliczeniu na cały rok, urządzenia RTV i AGD w stanie czuwania zużywają od 40 do nawet 40 W. Jeśli więc chcemy oszczędzać energię to zacznijmy od wyłączenia stanu stand-by. W telewizorach jak też w innych urządzeniach jak komputer powinien znajdować się specjalny przycisk odłączający urządzenie od prądu. Niestety wielu producentów zapomina o jego instalacji. W efekcie urządzenie trzeba odłączyć od kontaktu. W przypadku zegarków elektrycznych oznacza to zresetowanie ustawień. Rozwiązaniem tego problemu może być zakup specjalnej listwy. Za pomocą listwy można nawet odłączyć wszystkie urządzenia w domu, bez konieczności wędrowania po wszystkich pomieszczeniach. Zawsze też należy pamiętać o tym by odłączyć wszelkie zasilacze od prądu. Nawet gdy urządzenie podpięte pod zasilacz nie działa, pobierany jest prąd. Wydawać by się mogło, że oszczędności osiągnięte w ten sposób są tylko pozorne. Nic bardziej mylnego. Wyłączając urządzenia ze stanu czuwania można osiągnąć bardzo wiele. Lepiej więc przestawić się na tryb oszczędzania energii. Warto też sprawdzić czy nowo zakupiony sprzęt posiada odpowiednie wymagania.

Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany żeby skomentować.

Nie znasz się na wnętrzach, ale chcesz dokonać zmian w wyglądzie swojego domu? Boisz się sam eksperymentować? Dobrze trafiłeś! Na mojej stronie znajdziesz ciekawe pomysły, liczne propozycje – każdy znadzie tu coś dla siebie. Porady i opisy pomogą osiągnąc zamierzony efekt. Po co ryzykować nieudanym eksperymentem? Zajrzyj na moją stronę i urządź dom w swoim stylu. Bliscy i znajomi będą zachwyceni, a Ty zyskasz piękny wygląd domu. Już dziś skorzystaj z oferowanej możliwości jakie daje moja strona -mnóstwo ciekawych inspiracji. Wystarczy wejść i się rozgościć. Odwiedź moją stronę koniecznie, spodoba się Tobie na pewno. Zapraszam!
Jak urządzić wnętrze domu
Na moim blogu chciałbym abyście poznali możliwości urządzania domu, a także związane z tym projekty. Wielu osobom się wydaje, że ładnie urządzony dom musi bardzo dużo kosztować nic bardziej mylnego. Ja wychodzę z założenie ze ładnie wyglądający musi być urządzony z gustem. Staram się by na mojej stronie były projekty wnętrz. Śledząc nowinki, a także odwiedzając targi wychwytuje w mojej opinii ciekawe rzeczy. Takie ozdoby na giełdach nie są drogie. Na stronie możecie znaleźć porady dotyczące wnętrz, projektowania i wystroju domu. Skupiliśmy się także na pojedynczych pomieszczeniach typu kuchnia, łazienka i salon. Mam nadzieję, że stron będzie pomocna. Jeśli macie jakieś uwagi piszcie, zawsze odpowiem.
Sonda

Czego wykonujesz remont?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...