Żywopłot

Żywopłot to gęsto rosnące drzewa lub krzewy sadzone w celu uzyskania ściany zieleni. Żywopłot Ma on sporo zalet i pełni wiele funkcji. Zapewnia ochronę przed kurzem i zanieczyszczeniami, wydziela dużą ilość tlenu i wilgoci, idealnie nadaje się do tworzenia obwódek wokół rabat, dzieli ogród na poszczególne części, a także odgradza naszą działkę od wścibskich sąsiadów. Pełni zatem również rolę zwykłego płotu, z tą różnicą, że należy go odpowiednio pielęgnować, by cieszył nasze oczy przez wiele, wiele lat.

Termin sadzenia roślin pod żywopłot zależy od tego na jakie rośliny się zdecydujemy. Jeśli wybierzemy krzewy lub drzewa zrzucające liście, należy posadzić je, gdy będą w stanie bezlistnym. Powinniśmy też zapewnić roślinom optymalny czas na przyjęcie się, dlatego nie wolno sadzić ich tuż przed nastaniem mrozów.

Żywopłot Ziemię pod żywopłot trzeba odpowiednio przygotować: przekopać i usunąć chwasty, uzupełnić brakujące składniki gleby, wyznaczyć linię sadzenia sznurkiem i przystąpić do działania. Należy pamiętać o tym, że im słabsza jest gleba, tym odległości pomiędzy roślinami powinny być mniejsze. Zwykle krzewy iglaste i liściaste sadzi się w odległości 30 – 40 cm. Po posadzeniu rośliny powinno się je obficie podlać, a także wyściółkować ziemię wokół nich. Należy im zapewnić również odpowiednie warunki świetlne. Aby żywopłot rósł szybko, należy go regularnie podcinać.

Najlepszym rozwiązaniem jest dobranie żywopłotu do gleby na naszej działce. Jeśli nasza gleba nie jest zbyt dobrej jakości, powinniśmy zdecydować się na krzewy liściaste, które rosną szybko, lecz zrzucają liście na zimę. Żywopłot Natomiast drzewa iglaste są ozdobą przez cały rok, jednak rosną wolniej, są bardziej wrażliwe i wymagają większego nakładu finansowego.

Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany żeby skomentować.

Jak urządzić wnętrze domu
Na moim blogu chciałbym abyście poznali możliwości urządzania domu, a także związane z tym projekty. Wielu osobom się wydaje, że ładnie urządzony dom musi bardzo dużo kosztować nic bardziej mylnego. Ja wychodzę z założenie ze ładnie wyglądający musi być urządzony z gustem. Staram się by na mojej stronie były projekty wnętrz. Śledząc nowinki, a także odwiedzając targi wychwytuje w mojej opinii ciekawe rzeczy. Takie ozdoby na giełdach nie są drogie. Na stronie możecie znaleźć porady dotyczące wnętrz, projektowania i wystroju domu. Skupiliśmy się także na pojedynczych pomieszczeniach typu kuchnia, łazienka i salon. Mam nadzieję, że stron będzie pomocna. Jeśli macie jakieś uwagi piszcie, zawsze odpowiem.
Nie znasz się na wnętrzach, ale chcesz dokonać zmian w wyglądzie swojego domu? Boisz się sam eksperymentować? Dobrze trafiłeś! Na mojej stronie znajdziesz ciekawe pomysły, liczne propozycje – każdy znadzie tu coś dla siebie. Porady i opisy pomogą osiągnąc zamierzony efekt. Po co ryzykować nieudanym eksperymentem? Zajrzyj na moją stronę i urządź dom w swoim stylu. Bliscy i znajomi będą zachwyceni, a Ty zyskasz piękny wygląd domu. Już dziś skorzystaj z oferowanej możliwości jakie daje moja strona -mnóstwo ciekawych inspiracji. Wystarczy wejść i się rozgościć. Odwiedź moją stronę koniecznie, spodoba się Tobie na pewno. Zapraszam!
Sonda

Czego wykonujesz remont?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...